SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Rozhovory ZKH s historicky najvyššou počúvanosťou

Pozrite si podcastové štatistiky denníka SME za december 2021.

Väčšina počúva podcasty cez mobilné aplikácie.Väčšina počúva podcasty cez mobilné aplikácie. (Zdroj: Unsplash)

V decembri sme vám opäť ponúkli veľké množstvo podcastov a nezaháľali sme ani medzi sviatkami. Štatistiky hovoria jasne, aj počas voľných dní ste si spríjemnili chvíle podcastmi z dielne Denníka SME. Viacero epizód, najmä ku koncu mesiaca, bolo trochu iných ako zvyčajne, venovali sme sa oddychovým témam a bilancovali sme rok 2021.

Jednotkou stabilne ostáva denný podcast Dobré ráno, ktorý ste si v poslednom mesiaci v roku vypočuli 843 709-krát. Najviac vás zaujala epizóda Čo by ste asi tak chceli, keď vládnu blázni z 2. 12. 2021, ktorá zaznamenala viac ako 42-tisíc prehratí (presne 42 623).

SkryťVypnúť reklamu

Druhou najpočúvanejšou, s vyše 41-tisíc vypočutiami (presne 41 306), bola Musíte zavrieť, a potom supermarket predáva váš tovar z 8. 12. 2021. Pandemickým opatreniam sa venoval aj tretí najpočúvanejší diel Toto je chaos, nie boj s pandémiou, ktorý vyšiel o deň neskôr a ku koncu mesiaca mal viac ako 37-tisíc prehratí (presne 37 159).

Rozhovory ZKH s rekordom

Druhý najpočúvanejší podcast Denníka SME - audioverzia diskusnej relácie Rozhovory ZKH dosiahla v decembri historicky najvyššie čísla. Debaty s vrcholnými predstaviteľmi zo sveta politiky, kultúry či spoločenského života, si vypočulo spolu takmer 300-tisíc z vás (presne 294 997).

Najviac zaujal hneď prvý rozhovor mesiaca, s Igorom Rattajom z Tatry mountain resorts Neočkovaný je mi ukradnutý, ale nech mi nechá voľné nemocnice na operáciu, ktorý zaznamenal 16 862 prehratí. Nasleduje epizóda s MUDr. Jozefom Fatrsíkom, zástupcom primára na urgentnom príjme v nemocnici v Galante, Niektorí sú v nemocnici agresívni aj keď zomiera ich blízky, ktorý ste si vypočuli 16 099-krát.Treťou najpočúvanejšou bola epizóda Cigániková zo SaS: Matovič rozvracia verejné financie, premiér by mal zakročiť, ktorá dosiahla 15 712 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Štatistiky si opäť zlepšil aj satirický podcast Piatoček, ktorý zaznamenal oproti novembru nárast o vyše 15-tisíc vypočutí. Autori vyhlásili anketu Tragéd roka, do ktorej sa zapojilo veľké množstvo poslucháčov, a práve diel, v ktorom v posledný deň v roku Adam Blaško vyhlásil víťazku, bol suverénne najpočúvanejší. Dosiahol viac ako 34-tisíc prehratí (presne 34 099).

V decembri ste si Piatoček pustili spolu 187 807-krát a priemer na jednu epizódu bol 31 036 vypočutí, čím ako prvý podcast predstihol v tejto štatistike Dobré ráno.

Rušný december Vedátorského podcastu

Samuel Kováčik a Jozef Kleberc z Vedátorského podcastu mali poriadne hektický mesiac, keď vydali až 10 epizód a z hľadiska štatistík to bol pre nich druhý najlepší mesiac v roku 2021. K pravidelným dielom pridali aj viacero špeciálov o aktuálnych udalostiach a dosiahli spolu 68 110 prehratí. Takmer 10 000-krát (presne 9 797) ste si vypočuli diel Ako sa lepšie učiť z 8. decembra 2021.

SkryťVypnúť reklamu

Fanúšikovskú základňu si aj naďalej drží vzdelávací podcast Pravidelná dávka, ktorý mal v decembri viac ako 23-tisíc vypočutí (presne 23 021). Najčastejšie ste si púšťali rozhovor so šachovým veľmajstrom Jánom Markošom v epizóde Ľudskosti sa učíme z tváre druhého človeka. Vypočulo si ho viac ako 3-tisíc z vás.

Ľudskosť bodovala s introvertom v extrovertnom svete

Rastúcej popularite sa teší aj podcast Ľudskosť Barbory Marekovej, ktorý ste opäť počúvali častejšie, ako predošlý mesiac, a blíži sa k 50-tisíc prehratiam mesačne (v decembri presne 46 907). Suverénne najviac vás zaujala epizóda O introvertoch a introvertkách v rodine, v práci a v politike, v ktorej konzultant pre malých podnikateľov a zároveň introvert, Oto Kóňa odhalil veľa zo svojho súkromia, práce aj z manželského života s extrovertkou. Tento diel mal vyše 12-tisíc vypočutí (presne 12 380).

SkryťVypnúť reklamu

Hranicu 100-tisíc vypočutí prekročili Dejiny, ktoré pripravuje Jaroslav Valent (presne 102 010 vypočutí). V decembri sa týždenný historický podcast venoval širokému spektru tém - od života Fryderika Chopina až po sovietskych vojakov v Československu. Paradoxne najviac vás však zaujala repríza epizódy, ktorá je v pandemickej dobe stále aktuálna - Z kravína k prvej vakcíne. Ako sa začalo očkovať?, ktorú ste si vypočuli 17 865-krát.

Koniec minisérií

Viaceré podcasty v decembri ukončili série, no vďaka výborným ohlasom a zároveň aj tipom od poslucháčov už napríklad Janka Imrichová z Gyncastu rozmýšľa nad ďalšou sériou. Podcast Gyncast sa venuje gynekologickým a pôrodníckym témam.

16. decembra 2021 vyšla posledná epizóda podcastu Odkrývanie, ktorý vzniká v spolupráci Dokumentačného strediska holokaustu s Denníkom SME, a venuje sa deportáciám Židov aj cez konkrétne ľudské príbehy. Práve v decembri zaznamenal 7 568 vypočutí, čo je najlepší výsledok, odkedy začal podcast vychádzať.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky naše podcasty mali v decembri spolu 1 858 677 prehratí, historický súčet je už 52 182 780 vypočutí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do vojny posielajú mladých z chudobných regiónov.


30. jún
Líder Tour de France Yves Lampaert.

Žltý dres na Tour prekvapivo získal Yves Lampaert.


2 h

Volvo prinesie pozitíva, pre ktoré sa ho oplatí vítať.


7 h

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 6 ďalší 22 h

Neprehliadnite tiež

Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Po kríze nás ešte čakajú dopady, ktoré nie každý rozchodí.


16 h
Logo podcastu Index

S ekonómom Vladimírom Balážom aj o finančných trhoch.


30. jún
Logo podcastu Dobré ráno.

Bývalú tajomníčku stále vyšetrujú.


a 2 ďalší 16 h

Zmieri sa Sulík s Matovičom? Zavolali sme veštici.


a 3 ďalší 22 h
SkryťZatvoriť reklamu