SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Epizóda so Zdenou Studenkovou vystrelila Ľudskosť do TOP 4

Pozrite si podcastové štatistiky denníka SME za január 2022.

Pri vzdelávacích podcastoch sa poslucháči veľa naučia.Pri vzdelávacích podcastoch sa poslucháči veľa naučia. (Zdroj: Unsplash)

Január bol pre podcasty SME silnejší ako predchádzajúce mesiace a pre viaceré z nich bol dokonca historicky najúspešnejší. Duševné zdravie, cestovanie aj veda. Podcasty v prvom mesiaci nového roka jednoducho hrali prím.

V januári sme na webe SME začali používať novú verziu webového prehrávača, čo znamená, že všetky podcasty majú pri prehrávaní cez web jednotné rozhranie. Zároveň sme o niečo zlepšili aj dostupnosť podcastov v aplikácii SME pre iOS a Android a pracujeme na ďalších zlepšeniach pre používateľov aplikácie.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudskosť s takmer dvojnásobným nárastom

Podcast Ľudskosť, ktorý na týždennej báze pripravuje Barbora Mareková, sa od začiatku tešil stúpajúcej popularite. Január 2022 bol však absolútne rekordný. Zatiaľ čo v decembri minulého roka zaznamenala Ľudskosť 46 907 vypočutí, v prvý mesiac v novom roku to bolo až 84 290 a v počte prehratí na jeden diel sa dostala už na štvrté miesto spomedzi všetkých podcastov SME. Najpopulárnejší bol diel s herečkou Zdenou Studenkovou o divadle, kráse a vtipoch na internete, ktorý zaznamenal takmer 18-tisíc vypočutí.

Na takmer 130-tisíc vypočutí sa v januári vyšplhali Dejiny. 23. januára vyšiel diel Rozklad sa zdal byť nezastaviteľný. Sovietsky zväz na konci svojej éry, ktorý si poslucháči prehrali viac ako 17-tisíc krát. Jaro Valent sa rozprával s Jurajom Marušiakom z Ústavu politických vied SAV.

SkryťVypnúť reklamu

Najlepší mesiac za posledné dva roky má za sebou Tech_FM, ktorý mal viac ako 47-tisíc vypočutí. Opäť sa potvrdilo, že témy o vesmíre a výrazné napredovanie ľudstva v jeho objavovaní, poslucháčov veľmi zaujímajú, keďže najviac sa darilo epizóde SpaceX narazí do Mesiaca, raketu nekontroluje. Mala viac ako 10-tisíc prehratí.

Zoom zaujal prepojením mozgu s klitorisom

Po vyše roku prekročil týždenný vedecký podcast Zoom hranicu 60-tisíc vypočutí za mesiac. Najviac prehratí zaznamenala epizóda Zistili, ktorú časť mozgu zapína dráždenie klitorisu (12 136 vypočutí). Okrem tejto atraktívnej témy sa v nej venovali aj starovekému Egyptu a múmii Amenhotepa I., ktorú sa vedci roky neodvážili odbaliť.

Načítavam... Zistili, ktorú časť mozgu zapína dráždenie klitorisu"
Počúvajte aj cez v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Katarína Kozinková, ktorá pripravuje Klímapodcast, sa v dieli Bryndza je naša superpotravina rozprávala s odborníkom na výživu Borisom Bajerom. Prebrali vegetariánstvo, lokálne potraviny a venovali sa aj vyvracaniu najčastejších mýtov. S takmer 4-tisíc vypočutiami je to zatiaľ najúspešnejší diel podcastu.

SkryťVypnúť reklamu

Rekordný január pre Všesvet a Kvantum ideí

Pre cestovateľský Všesvet , ktorý pripravuje Tina Paholík Hamárová s Lukášom Onderčaninom, bol január 2022 suverénne najlepším, odkedy začal v máji 2018 vychádzať. Pre porovnanie, zatiaľ čo v decembri mal 33-tisíc vypočutí, v januári už viac ako 54-tisíc. Poslucháčov najviac zaujala epizóda o Maroku Palacinka tisícich dier, s 13 014 prehratiami, no ponúkli aj debatu s cestovateľom Martinom Navrátilom o Somálsku, kde sa musel pohybovať s ozbrojeným sprievodom.

Historicky najlepší mesiac má za sebou aj Kvantum ideí s viac ako 16-tisíc vypočutiami za mesiac. V poslednom januárovom dieli sa venovali tzv. antropickému princípu a či sa podľa neho dá dokázať existencia Boha, a poslucháčov zaujala najviac zo všetkých (3 834 vypočutí).

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... Prečo je svet dobré miesto pre život?"
Počúvajte v aplikácii Denníka SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Po zmene prehrávača sme zaznamenali pri niektorých epizódach podcastov výrazný nárast vypočutí cez web a dáta opätovne preverujeme z interných štatistík. Medzičasom sme si štatistiky overili s hostingovou službou Podbean aj Anchor, ktoré potvrdili, že dáta považujú za korektné.

Všetky podcasty SME k 31. januáru 2022 spolu majú 54 516 917 prehratí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do vojny posielajú mladých z chudobných regiónov.


30. jún
Líder Tour de France Yves Lampaert.

Žltý dres na Tour prekvapivo získal Yves Lampaert.


3 h

Volvo prinesie pozitíva, pre ktoré sa ho oplatí vítať.


7 h

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 6 ďalší 23 h

Neprehliadnite tiež

Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Po kríze nás ešte čakajú dopady, ktoré nie každý rozchodí.


17 h
Logo podcastu Index

S ekonómom Vladimírom Balážom aj o finančných trhoch.


30. jún
Logo podcastu Dobré ráno.

Bývalú tajomníčku stále vyšetrujú.


a 2 ďalší 17 h

Zmieri sa Sulík s Matovičom? Zavolali sme veštici.


a 3 ďalší 22 h
SkryťZatvoriť reklamu