SME
Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

Piatoček v júli presiahol 218-tisíc vypočutí, najlepší mesiac aj pre Ľudskosť

Podcastové štatistiky za júl 2022.

(Zdroj: Unsplash)

Všesvet sa vrátil s ôsmou sériou, Index ukončil éru s Nikolou Šulikovou Bajánovou a Piatoček a Ľudskosť mali rekordnú počúvanosť. Pozrite si štatistiky podcastov SME za júl.

Zatiaľ čo niektoré podcasty si v lete dajú pauzu alebo im v dovolenkovom období klesne počúvanosť, pre viaceré podcasty SME to zďaleka neplatí. Piatoček zobral prázdniny ako výzvu a má za sebou suverénne najúspešnejší mesiac v histórii.

Hranicu 200-tisíc vypočutí prekonal druhýkrát (prvýkrát to bolo v apríli 2022), no tentoraz pomerne výrazne. Satirický podcast SME mal v júli 218 690 prehratí. Najpočúvanejšia epizóda bola Pýcha a predsudok (feat. Anna Polcková a Vedátor), v ktorej tvorcovia rozoberali aj spovednicu na Pohode, a mala takmer 40-tisíc prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudskosť s rekordom

Piatoček nie je jediný podcast SME, ktorý má za sebou najúspešnejší mesiac odkedy začal vychádzať. Aj poslucháči podcastu o spoločenských témach súvisiacich s psychickým zdravím Ľudskosť dali najavo svoju priazeň. V júli mala 88 551 vypočutí.

Aj naďalej sa ľudia zaujímajú o situáciu na Ukrajine a ako vojnu prežívajú bežní obyvatelia. Odrazilo sa to na počúvanosti epizód, keď najobľúbenejšia bola Novinárka po návrate z Ukrajiny: Najviac sa dozviem, keď bývam u ľudí doma so Stanislavou Harkotovou, ktorá chodí na Ukrajinu už siedmy rok. Diel mal vyše 14-tisíc vypočutí.

Aj Dobrému ránu stúpli v porovnaní s júnom čísla počúvanosti, prekročilo hranicu 900-tisíc prehratí. Najviac zaujala epizóda, v ktorej sa Jana Maťková rozprávala so spolupracovníkmi Denníka SME Branislavom Ondrášikom a fotografom Michalom Burzom, Ukrajinci žijú v permanentnom strachu, no odhodlanie nestratili. Ich rozprávanie o krajine zničenej vojnou malo necelých 70-tisíc vypočutí.

SkryťVypnúť reklamu

S Indexom sa rozlúčila moderátorka

Týždenný ekonomický podcast Index pripravovala od roku 2018 Nikola Šuliková Bajánová, ktorá v júli ukončila pôsobenie v SME. Rozlúčila sa nadštandardným mesiacom pre Index, tretím najúspešnejším od jeho vzniku.

Najpočúvanejšia bola posledná epizóda mesiaca s kunsthistorikom a bývalým riaditeľom múzea Betliar a Krásna Hôrka Júliusom Barczim o rode Andrássyovcov a ich podnikaní na Gemeri, Boli rebeli a liberáli. Ako Andrássyovci rozvinuli Gemer a ako to komunisti zničili, ktorá mala 6 444 vypočutí. Dokopy mal Index v júli viac ako 47-tisíc prehratí.

Index má v auguste pauzu, no v septembri sa vráti s novými tvorcami.

Cestovateľský podcast Všesvet sa po krátkej prestávke vrátil s ôsmou sériou. V júli Tina Paholík Hamárová a Lukáš Onderčanin vydali päť epizód, najpočúvanejšia bola hneď prvá Dovolenkové tipy 2022 - Odievam prezidentku aj múmie (6 659 prehratí). Odporúčania, kde stráviť voľný čas, ponúkli od Kanady, cez Dubaj až po Gemer. Spolu mal Všesvet v júli vyše 48-tisíc prehratí.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... S8E1: DOVOLENKOVÉ TIPY 2022 - Odievam prezidentku aj múmie"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

V júli sa opäť na bratislavskom Tyršáku nahrávali Rozhovory ZKH naživo, tentoraz s Jakubom Godom a Vladom Šnídlom o dezinformáciách. Podcastová verzia epizódy Prečo je Slovensko tak náchylné veriť hoaxom? bola najobľúbenejšia, mala vyše 20-tisíc vypočutí.

V auguste sa okrem Rozhovorov ZKH budú na Tyršáku naživo s publikom nahrávať aj ďalšie tri podcasty SME - Dejiny, Dobré ráno a Piatoček.

Všetky podcasty SME mali v júli 2 248 162 vypočutí, spolu majú k 31. 7. 2022 76 321 008 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Čo počúvať, čítať alebo pozerať?


8 h

Fyzike chladničiek sa venoval aj Albert Einstein.


a 1 ďalší 9 h

Ako žena, matka a lesba zažíva viacnásobnú diskrimináciu.


a 1 ďalší 12 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Odvolávanie Matoviča spečatilo zrodenie novej koalície s fašistami.


a 2 ďalší 17 h
SkryťZatvoriť reklamu