SME
Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Ako počúvať podcasty SME bez reklamy

Počúvať môžete cez aplikáciu SME aj web.

Podcasty SME sú už dostupné aj bez reklamy. Poslucháči, ktorí podcasty podporia kúpou predplatného Prémium bez reklamy budú môcť v aplikácii SME a na webe sme.sk počúvať podcasty bez reklamy. Stačí, ak sa prihlásia do apky alebo na web pod svojim účtom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prihlásený používateľ nemusí nič robiť. Aplikácia aj prehrávač na webe odstráni z podcastu reklamu automaticky. Ak odkaz na podcasty v spodnej lište aplikácie nevidíte, aplikáciu si treba aktualizovať na najnovšiu verziu. Ak by ste mali problémy pri prihlásení, môžete napísať na helpdesk@sme.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty v aplikácii SME po novom ľahko nájdete v spodnej navigačnej lište. Majú v apke vlastnú podstránku. Na jej vrchu uvidíte vždy niekoľko najnovších epizód zo všetkých podcastov v ponuke. Pod nimi je zoznam viac ako dvadsať podcastov, z ktorého si môžete pustiť staršie epizódy.

Keď si epizódu podcastu spustíte, začne hrať na pozadí a môžete čítať iné správy v aplikácii SME, či otvoriť úplne inú aplikáciu. Podcast bude bežať až kým na mobile nespustíte iné audio alebo video. Na webe môžete použiť webový prehrávač. Všetky podcasty nájdete na podcasty.sme.sk.

Ako predplatné pomáha podcastom

Priama podpora od predplatiteľov nám umožní posilniť tím moderátorov a producentov, čo nám umožní vytvárať viac obsahu a zlepšovať kvalitu podcastov.

Zároveň vďaka nej budeme môcť pripraviť bonusové epizódy či nové podcastové minisérie. SME dnes produkuje alebo pomáha šíriť viac ako dvadsať podcastov a minisérií.

SkryťVypnúť reklamu

Každé predplatné kúpené cez predplatne.sme.sk/podcast priamo prispieva na rozvoj a budovanie podcastového tímu v SME.

Načítavam video...

Podpora cez Apple Podcasty

Okrem zlepšenia pohodlia pre predplatiteľov SME, ktorí sa rozhodnú podcasty počúvať cez apku SME spúšťame aj možnosť podporiť podcasty SME aj pre ľudí, ktorí počúvajú cez apku Apple Podcasty.

Aplikácia Apple Podcasty bude ponúkať možnosť podporiť podcasty SME sumou 2,99 eura mesačne. Podporovatelia dostanú v apke Apple Podcasty všetky podcasty z produkcie sme bez inzercie.

Táto forma podpory podcastov nie je priamo prepojená s predplatným SME a neodomyká zamknuté články na webe sme ani v apke na iOS. Ponúkame ju ako možnosť pre poslucháčov, ktorí chcú podporiť podcasty, ale chcú náš obsah počúvať cez Apple Podcasty.

SkryťVypnúť reklamu

Čo chystáme ďalej

Do aplikácie budeme pridávať ďalšie funkcie, ktoré počúvanie podcastov uľahčia. Plánujeme pridať možnosť stiahnuť si súbor automaticky kým je telefón pripojený na wifi, čo šetrí dáta pri počúvaní podcastov v teréne. Máme v pláne pridať aj možnosť zostaviť si vlastný playlist z podcastov v aplikácii či vrátiť sa k rozpočúvanému podcastu. Pribudne aj možnosť zapnúť si notifikácie, ktoré upozornia na novú epizódu odoberaného podcastu.

V strednodobom horizonte uvažujeme o podpore pre štandard Chromecast a ďalšie populárne ekosystémy.

Možnosť počúvať podcasty bez reklamy chceme časom priniesť aj pre predplatiteľov SME, ktorí naše podcasty počúvajú napríklad cez Spotify či Google Podcasty, alebo inú podcastovú aplikáciu. Tu bude ale vývoj dlhší a komplikovanejší.

SkryťVypnúť reklamu

Niektoré funkcie vieme časom vytvoriť na našej strane, pri iných bude záležať na tom, kedy partnerské služby otvoria svoje rozhranie a umožnia nám poskytovať našim predplatiteľom služby na ich platforme.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Mikuláš Dzurinda predstavil novú politicú stranu Modrí - európska ľudová strana.

Súčasťou strany je aj Dzurindov bývalý hovorca Ľuboš Schwarzbacher.


3 h
Erik Tabery.

Erik Tabery vysvetľuje, prečo je podľa neho Čaputová lepšou prezidentkou, ako bol Havel.


19 h
Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová.

Volič často nevie, čo chce. Aspoň by mal mať jasno v tom, čo nechce.


18 h
Vojna na Ukrajine

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 14 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Moderný tank nemôžete len tak hodiť na bojisko.


a 2 ďalší 14 h

Vraj máme liečiť svoje komplexy.


a 3 ďalší 14 h
Podcast Ľudskosť s Barborou Marekovou.

Každá emócia má svoj význam


a 1 ďalší 26. jan
Logo podcastu Index

S makroanalytikom VÚB Michalom Lehutom o tom, čo pre krajinu znamená prijať euro.


a 1 ďalší 26. jan
SkryťZatvoriť reklamu