SME
Streda, 1. február, 2023 | Meniny má Tatiana

Klik: Amazon našiel vec, na ktorej nevie zarobiť peniaze

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast KlikPodcast Klik (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Klik 241: Amazon našiel vec, na ktorej nevie zarobiť peniaze"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hviezdny produkt Amazonu prerába

Amazon na domácich asistentoch Alexa tento rok pravdepodobne prerobí približne desať miliárd dolárov. Domácim asistentom sa ani roky po uvedení na trh nedarí nájsť obchodný model, ktorý by firme priniesol zmysluplné tržby.

Podľa Business Insider sa Amazon chystá celú divíziu osekať. Zariadenia s hlasovým asistentom Amazon roky dotoval s nádejou, že ak ich dostane do domácností dostatočný počet, dokáže speňažiť interakcie medzi Alexou a jej používateľmi. Tí však od domáceho asistenta neočakávajú viac ako prehrávanie hudby, nastavenie budíkov či krátke informácie o počasí.

SkryťVypnúť reklamu

Amazon tak vybudoval veľký a úspešný ekosystém, ktorého používatelia si zvykli na dotované zariadenia a nenašiel spôsob, akým na nich zarobiť peniaze.

Disney mení nové vedenie za staré

Cez týždeň oznámila spoločnosť Disney náhlu zmenu šéfa, keď sa do čela firmy po takmer troch rokoch vracia bývalý veľmi úspešný riaditeľ Robert „Bob“ Iger, ktorý nahrádza na tejto pozícii Boba Chapeka.

Iger viedol Disney 15 rokov od 2005 a urobil sériu veľmi úspešných obchodov ako bol nákup napríklad Marvelu alebo Lucasfilm. Výsledkom boli filmy, ktoré pre spoločnosť vygenerovali miliardy v tržbách. Bol tiež obľúbeným manažérom nielen medzi zamestnancami, ale dobre vychádzal aj s hercami a režisérmi.

Celé dianie okolo výmeny Chapeka je o to zvláštnejšie, že predstavenstvo mu v júni predĺžilo konktrakt na ďalšie tri roky. Avšak neúspešné výsledky firmy v treťom kvartáli boli zdá sa poslednou kvapkou a predstavenstvo oslovilo Igera, nech sa vráti na dva roky.

SkryťVypnúť reklamu

Igera čaká niekoľko problémov, ale najmä bude za seba musieť nájsť ďalšieho náhradníka. Chapeka si totiž vybral Iger, no po tom, ako sa ujal moci ho niekoľkokrát kritizoval za viacero rozhodnutí a postojov.

Zamestnanci a investori príchod staronového šéfa privítali, čo sa hneď odrazilo aj na hodnote akcií, ktoré poskočili.

Ako drony navždy zmenia vojnu

Vojna na Ukrajine ukazuje, ako drony zmenia podobu vojny. Útoky pomerne veľkým počtom jednoduchých dronov sa ukazujú ako mimoriadna účinná útočná zbraň.

The Atlantic vo veľkom texte vysvetľuje, že súčasná podoba bojových dronov je pravdepodobne plen predskokanom veľkých rojov, ktoré budú mať stovky alebo tisíce jednotlivých dronov. Tieto roje už dnes skúmajú technologicky vyspelé armády a do pár rokov sa pravdepodobne objavia na bojiskách, čo navždy zmení podobu vojny.

SkryťVypnúť reklamu

Ako by vyzeral útok dronov sa pokúsili zachytiť napríklad vo filme Angel Has Fallen.

Načítavam video...

Správičky

Dávid bol v relácii Rozhovory ZKH hovoriť o poslednom vývoji okolo Twitteru, návratu Donaldu Trumpa a rozhodnutiach Elona Muska.

Načítavam video...

Test TV: Samsung QE50QN90B . Ide o televízor s vynikajúcim obrazom, s plnou podporou pre herné konzoly, 144 Hz obnovovacia frekvencia a jednoduchý ovládač. (SME Tech)

TikTok používa na Slovensku zhruba 900-tisíc ľudí, v aplikácii trávia v priemere viac ako 80 minút denne, povedal Levan Kezua zo spoločnosti Httpool na konferencii Marketing RULEZZ Special – All about TikTok. Slováci si mesačne spustili 6,3 miliardy videí a vytvorili na TikToku 2,8 milióna videí. (Denník N, MediaBrífing)

Prehľad aktuálneho stavu sociálnych sietí na Slovensku podľa počtu používateľov.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týždenný podcast o novinkách z vedy.


a 3 ďalší 24 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Parlament rozhodoval medzi májovým, júnovým a septembrovým termínom.


a 3 ďalší 24 h
davka

O viere a pochybnostiach Sherlocka Holmesa.


31. jan
Logo podcastu Dobré ráno.

Je vôbec možné pospájať slovenský politický bordel?


a 2 ďalší 31. jan
SkryťZatvoriť reklamu