SME
Streda, 31. máj, 2023 | Meniny má Petronela, Petrana

Dobré ráno: Mikuláš Dzurinda je späť, a čo teraz?

Je vôbec možné pospájať slovenský politický bordel?

Logo podcastu Dobré ráno.Logo podcastu Dobré ráno. (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Mikuláš Dzurinda je späť, a čo teraz? (31. 1. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Je to taká zvláštna kombinácia spomienkového optimizmu, iracionálneho hľadania ďalšieho záchrancu i úplne racionálna obava, že v slovenskom prodemokratickom strede či na stredopravom spektre sa nachádza úplný bordel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po dlhých špekuláciách sa to však predsa len stalo - upratovať by chcel Mikuláš Dzurinda osobne, ktorý sa vracia do domácej politiky.

Ako, s kým by chcel spolupracovať a má to vôbec nejaký zmysel?

Tomáš Prokopčák sa v podcaste Dobré ráno pýta politického komentátora Petra Tkačenka.

Zdroj zvukov: TA3

SkryťVypnúť reklamu

Krátky prehľad správ

Ministerstvo životného prostredia predstavilo prvý slovenský návrh klimatického zákona. Podľa neho by stanovené medzinárodné klimatické ciele mala naša krajina dosiahnuť do roku 2030 a uhlíkovo neutrálne by Slovensko malo byť do roku 2050, čím by naplnilo ciele Parížskej dohody. Znamená to, napríklad, transformáciu ťažkého priemyslu, zatváranie uhoľných elektrární či ďalšie opatrenia v doprave. Zákon však nestanovuje konkrétne kroky, pozerá sa iba na celkové výsledky.

V Nemecku odsúdili aj druhého obžalovaného v prípade únosu Vietnamca, dostal päť rokov nepodmienečne. Le Anh Tu bol vodičom dodávky, ktorá uneseného Trinh Xuan Thanha doviezla až k vládnemu hotelu Bôrik v Bratislave. Okrem únosu ho podľa Denníka N obvinili aj zo špionáže proti Nemecku.

SkryťVypnúť reklamu

Pandémia koronavírus trvá už tri roky. Pred tromi rokmi totiž Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila najvyšší stupeň globálnej pohotovosti - a táto pohotovosť dodnes pretrváva.

Putin sa mal Británii vyhrážať raketovým útokom. Povedal to bývalý britský premiér Boris Johnson s tým, že sa tak malo stať počas telefonátu pred ruským útokom na Ukrajinu. Johnson Putinovi vtedy povedal, že invázia povedie k ďalším sankciám a k zväčšeniu množstva jednotiek NATO na hraniciach s Ruskom.

Vesmírny teleskop Jamesa Webba má problém. Ťažkosti má jeden z jeho prístrojov, infračervený spektrometer NIRISS, musel sa dokonca vypnúť. Spektrometer dokáže skúmať, napríklad, atmosféru exoplanét a prinášať ich spektroskopickú analýzu. K fyzickému poškodeniu zariadenia však nedošlo, zrejme sa jedná iba o softvérovú chybu.

SkryťVypnúť reklamu

Odporúčanie

Dnes vám odporúčam, aby ste si urobili radosť a skrátka si zahrali nejakú dobrú hru. Ak hľadáte čosi spoločenské, originálny príliš nebudem, no naša domácnosť vrelo odporúča vláčiky, teda Ticket to Ride - a to prakticky v ktorejkoľvek verzii. A pre hráčov, milovníkov lietania a leteckých simulátorov odporúčam DCS. Síce sa budete podobne ako ja prehrabávať stovkami strán manuálov, ale tá radosť z úspešnej misie potom naozaj stojí za to.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu