SME
Piatok, 22. september, 2023 | Meniny má Móric

Nový podcast TransFér zaujal poslucháčov, hneď v prvý mesiac prekročil 20-tisíc prehratí

Štatistiky podcastov SME za apríl 2023.

(Zdroj: Unsplash)

Nová podcastová miniséria TransFér začala vychádzať 3. apríla. Autorka Michaela Žureková v ôsmich epizódach postupne priblíži život transrodových ľudí na Slovensku, príbehy ich samotných aj ich rodín, lekárske zákroky či nenávisť zo strany spoločnosti a politikov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Načítavam... 1. Kto sú trans ľudia a čo prežívajú? - Nenávidela som svoj mužský obraz v zrkadle, hovorí transrodová žena Nina"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Hneď prvá epizóda je zatiaľ najpočúvanejšia. Nenávidela som svoj mužský obraz v zrkadle, hovorí transrodová žena o najväčšej zmene života mala v apríli 7 151 prehratí. V tesnom závese, s len o pár desiatok vypočutiami menej, bola druhá časť o medicínskej tranzícii Operácia bola horor, ale konečne som sama sebou, opisuje transrodová žena premenu tela, ktorá mala 6 717 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Témy o menšine, ktorá aj po vražde na Zámockej ulici čelí neustálym útokom, poslucháčov zaujali. Prvé štyri epizódy mali v apríli spolu 20 907 prehratí.

Popularita audio verzie newsletteru ZKH píše stúpa

Dve najpočúvanejšie epizódy vo feede Rozhovorov ZKH patrili newsletteru ZKH píše. Zuzana Kovačič Hanzelová venovala posledný aprílový komentár statusu Márie Bartalos a následným reakciám. Časť Herečka Bartalos je obeťou sekty, upozorňuje na ňu aj SIS mala 28 488 prehratí.

Z tradičných dielov Rozhovorov ZKH poslucháčov najviac zaujala debata s poslankyňou Annou Záborskou o aktuálnej politike a interrupciách, Nechcem zákaz interrupcií. Za ten Kotlebov som hlasovala, aby som vydala svedectvo. Zaznamenal 17 175 vypočutí. Dokopy mali Rozhovory ZKH v apríli 406 920 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Najúspešnejší mesiac má za sebou partnerský podcast, ktorý vytvára Slovenská akadémia vied - Vedecký podcast SAV, a vychádza dvakrát do mesiaca. V apríli mal 4 257 vypočutí, epizóda Ťapajna zo SAV: Zdravotné riziká 5G sietí sú jasný hoax sa postarala o takmer polovicu vypočutí.

Piatoček bol opäť najpočúvanejší na diel

Tradičnú bitku o to, ktorý podcast SME bude mať najlepšiu priemernú počúvanosť na epizódu, vyhral v apríli s jasným náskokom Piatoček s 43 864 prehratiami na diel. Spolu satirický podcast len tesne klesol pod hranicu 200-tisíc vypočutí, keď mal 199 577. Najúspešnejšia bola prvá aprílová časť Krúpobitie Borisových ex, ktorá mala 46 596 prehratí.

V spomínanej štatistike Piatoček predčil Dobré ráno, ktoré síce malo poslucháčsky slabší mesiac, keď malo spolu 1 541 257 prehratí, no aj napriek tomu bola najúspešnejšia aprílová časť jedna z najpočúvanejších v histórii denného podcastu. Potenciál Smeru je až 26 percent, Pellegrini stráca podporu, v ktorej sa moderátorka Jana Maťková rozprávala s redaktorom Michalom Katuškom, mala až 93 720 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

V aprílovej TOP 3 vo feede Dobrého rána nasledujú dve epizódy Ukrajinského spravodaja, týždenného súhrnu diania vo vojne na Ukrajine. Prvý aprílový spravodaj Rusko plán na ovládnutie Donbasu nesplnilo zaznamenal 74 035 prehratí. Nasledujúci diel Wagnerovcov opäť vinia z vojnových zločinov, ich šéf má politické ambície, mal 54 352 vypočutí.

Dokopy mali podcasty SME v apríli 2023 2 939 111 vypočutí, historicky je to spolu už 116 215 091 prehratí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po omicrone prišla Pirola a Eris.


a 1 ďalší 48m
Podcast Ľudskosť s Barborou Marekovou.

Ide o obranný mechanizmus.


a 1 ďalší 21 h
Logo podcastu Index

S Michalom Nalevankom o najpálčivejších otázkach pri investovaní.


a 1 ďalší 23 h

Diskusia o Platónovom dialógu Kritón.


a 1 ďalší 23 h
SkryťZatvoriť reklamu