SME
Piatok, 22. september, 2023 | Meniny má Móric

Aj bosí, aj obutí. Unikátne slovenské topánky svet miluje

Vypočujte si tridsiaty deviaty diel podcastu Prečo práve oni? o podnikaní.

Juraj Fehervari je víťazom súťaže EY Podnikateľ roka 2022 a CEO spoločnosti Be Lenka, ktorá vyrába a vyvíja barefoot obuv a ergonomické nosiče pre deti. Firma vznikla v roku 2017 s odvážnou ambíciou - zmeniť vďaka barefootom pohybové a obúvacie návyky ľudí po celom svete.

Barefoot topánky sú vyrobené tak, aby svojou flexibilitou a ľahkosťou umožnili chodidlám fungovať akoby naboso. Už za štyri roky fungovania firmy sa Be Lenka zaradila medzi svetových lídrov v barefootovej obuvi a podarilo sa jej preraziť nie len na európskom trhu.

„Za minulý rok sme predali cez 230 000 produktov, dovážali sme ich do viac ako 70 krajín, a vyrábame v štyroch krajinách Európy,“ hovorí Juraj Fehervari a upresňuje, že výroba prebieha na Slovensku, v Česku, Portugalsku a Taliansku.

Firma udáva, že kvalitnú ručnú výrobu, inováciu a udržateľnosť majú pevne zakorenenú v DNA. Juraj Fehervari si však uvedomuje, že udržateľnosť má v rukách najmä zákazník:

„Do veľkej miery vždy v tomto urobí rozhodnutie spotrebiteľ. My neovplyvníme, keď si niekto kúpi našich slow fashion tričiek 20 a nebude ich nosiť. Našou úlohou je urobiť ich dostatočne kvalitne na to, aby dlho vydržali, aby sme použili materiály, ktoré sú z nášho pohľadu najlepšie, a aby to malo čo najmenšiu uhlíkovú stopu.“

Aj to, ako sa dá zachovať udržateľnosť pri produkcii viac ako 200-tisíc kusov obuvy ročne, a či vôbec, sa dozviete v podcaste Prečo práve oni?, v ktorom predstavujeme príbehy úspešných slovenských podnikateľov zo súťaže EY Podnikateľ roka. Podcast moderuje Adela Vinczeová.

Podcast je dostupný aj v službe Apple podcasty a Google podcasty.

Podcast Prečo práve oni? a tento článok vám prináša spoločnosť EY.

Pravidlá spolupráce medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť v tomto odkaze.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po omicrone prišla Pirola a Eris.


a 1 ďalší 27m
Podcast Ľudskosť s Barborou Marekovou.

Ide o obranný mechanizmus.


a 1 ďalší 21 h
Logo podcastu Index

S Michalom Nalevankom o najpálčivejších otázkach pri investovaní.


a 1 ďalší 22 h

Diskusia o Platónovom dialógu Kritón.


a 1 ďalší 23 h
SkryťZatvoriť reklamu