SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
PODCAST SVET MEDZI RIADKAMI

Na pendlerov sa ľudia zrazu začali pozerať cez prsty (podcast)

Najpočetnejšími migrantmi na Slovensku sme my sami.

Podcast Svet medzi riadkamiPodcast Svet medzi riadkami (Zdroj: Svet medzi riadkami)

Vypočujte si podcast

Keď sa povie slovo migrant, predstavíme si zväčša človeka, ktorý je na úteku. Napríklad z Blízkeho východu. Tých však na Slovensko prichádza minimum. Naopak, naša krajina je plná ekonomických migrantov.

A málokedy si uvedomujeme, že sme nimi my sami. Nazývame ich aj pendleri a ešte donedávna sa o nich nerozprávalo skoro vôbec.

„Pre Slovensko sú však veľmi dôležití. Sme totiž veľmi migračná spoločnosť,“ hovorí zakladateľ iniciatívy Svet medzi riadkami Peter Ivanič, ktorý je spoluautorom dvoch analýz o mediálnom pokrývaní migrácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Z jednej z nich vyplýva, že slovenské médiá sa téme migrácie venujú v prvom rade z pohľadu tej utečeneckej. O pendleroch však informujú len málo. Čiastočne sa to zmenilo až príchodom koronakrízy.

Prečo je to problém a čomu musia našinci pendlujúci za prácou čeliť v zahraničí i doma? Aj o tom je ďalší diel Svet medzi riadkami, podcastu Človeka v ohrození

Vaše postrehy k našim podcastom uvítame na svetmedziriadkami@clovekvohrozeni.sk.

Podcast je súčasťou rovnomennej iniciatívy Svet medzi riadkami, pod krídlami neziskovej organizácie Človek v ohrození. Raz do týždňa ho pripravujú Stanka Luppová, Blažej Černák a Pavlína Meľuchová. S podporou Európskej únie a SlovakAid. Za obsah podcastu nesú plnú zodpovednosť jeho tvorcovia a názory v ňom obsiahnuté nemusia reflektovať názory donorov.

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Koalícii hrozí, že stratí väčšinu v parlamente.


a 3 ďalší 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu