SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
PODCAST SVET MEDZI RIADKAMI

Žiť ekologickejšie? Základom je dobrovoľná skromnosť

Rýchlokurz environmentalistiky v 3-izbovom byte.

Podcast Svet medzi riadkamiPodcast Svet medzi riadkami (Zdroj: Svet medzi riadkami)

Vypočujte si podcast

Petra Slezáková šíri osvetu o zero waste. Prešli sme si s ňou každou miestnosťou v trojizbovom byte a skúsili sa zamyslieť nad tým, čo urobiť pre to, aby sme menej škodili prírode.

Najhoršie je na tom kuchyňa, respektíve celkovo náš jedálniček. Vyhadzujeme obrovské množstvá potravinového odpadu. Častokrát za to môže aj to, že nepoznáme jednoduché triky našich starých mám, ako správne skladovať potraviny.

Podľa Petry je však úplným základom dobrovoľná skromnosť. "Mať na mysli, že na čokoľvek, čo vyrobíme, potrebujeme použiť obmedzené prírodné zdroje. V súčasnosti žije priemerný Slovák v takej nadspotrebe, že keby všetci na Zemi žili rovnako, tak by sme potrebovali 2,7 planéty prírodných zdrojov," dodala Petra v ďalšej časti Svet medzi riadkami, podcastu Človeka v ohrození.

Skryť Vypnúť reklamu

Vaše postrehy k našim podcastom uvítame na svetmedziriadkami@clovekvohrozeni.sk.

Podcast je súčasťou rovnomennej iniciatívy Svet medzi riadkami, pod krídlami neziskovej organizácie Človek v ohrození. Raz do týždňa ho pripravujú Stanka Luppová, Blažej Černák a Pavlína Meľuchová. S podporou Európskej únie a SlovakAid. Za obsah podcastu nesú plnú zodpovednosť jeho tvorcovia a názory v ňom obsiahnuté nemusia reflektovať názory donorov.

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Koalícii hrozí, že stratí väčšinu v parlamente.


a 3 ďalší 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu