SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
PODCAST SVET MEDZI RIADKAMI

Samo Marec: Majstrovstvá v Katare sú športový, ekonomický a klimatický nezmysel

Aká je rola migrantov v najpopulárnejšom športe.

Podcast Svet medzi riadkamiPodcast Svet medzi riadkami (Zdroj: Svet medzi riadkami)

Vypočujte si podcast

Ako by vyzeral futbal bez legionárov? Dokáže futbal búrať predsudky o migrantoch? Ako to, že sa budú majstrovstvá sveta konať v Katare? V akých podmienkach pracujú robotníci, ktorí tam stavajú štadióny? A napokon, čo bude s tými štadiónmi potom, keď sa majstrovstvá skončia? Aj o tom sa rozhovoril publicista, prekladateľ a milovník futbalu Samo Marec v novom dieli Svet medzi riadkami, podcastu Človeka v ohrození.

“V decembri v 40-stupňovej horúčave behajú hráči na štadiónoch, kde je okolo nich 25 stupňov. Je to športový, ekonomický, klimatický nezmysel,” povedal Marec o budúcoročných majstrovstvách sveta.

Skryť Vypnúť reklamu

Na futbal sme sa s ním pozreli trochu inak. Zisťovali sme, akú rolu zohrávajú migranti v najpopulárnejšom športe. Či už priamo ako futbalisti, alebo aj ako pracovníci, ktorí v hrozných podmienkach stavajú štadióny v nefutbalovom Katare.

Vaše postrehy k našim podcastom uvítame na svetmedziriadkami@clovekvohrozeni.sk.

Podcast je súčasťou rovnomennej iniciatívy Svet medzi riadkami, pod krídlami neziskovej organizácie Človek v ohrození. Raz do týždňa ho pripravujú Stanka Luppová, Blažej Černák a Pavlína Meľuchová. S podporou Európskej únie a SlovakAid. Za obsah podcastu nesú plnú zodpovednosť jeho tvorcovia a názory v ňom obsiahnuté nemusia reflektovať názory donorov.

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Koalícii hrozí, že stratí väčšinu v parlamente.


a 3 ďalší 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu