SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Medzi podcasty denníka SME sa vrátilo fantasy, leto ovládla veda

Pozrite si podcastové štatistiky za august 2021.

Podcasty počúva väčšina poslucháčov cez smartfón a slúchadlá.Podcasty počúva väčšina poslucháčov cez smartfón a slúchadlá. (Zdroj: Pixabay)

BRATISLAVA. Väčšina podcastov denníka SME si koncom leta polepšila a po miernom prázdninovom prepade z júla čísla počúvanosti v auguste znova vyskočili.

Najviac sa darilo technologickým podcastom Zoom či Tech_FM, no zaujali vás aj ekonomický podcast Index či podcast z dielne redakcie SME Ženy Medzi nami.

Celková počúvanosť podcastov denníka SME však v auguste mierne klesla, tesne pod 1,6 milóna prehratí (presne 1 596 820 prehratí). Môže za to najmä prestávka podcastu Rozhovory ZKH, ktorému vyšli koncom mesiaca len tri diely.

Skryť Vypnúť reklamu

Najpočúvanejší podcast z dielne denníka SME Dobré ráno zaznamenal takmer 912-tisíc prehratí a v priemere si jeden diel vypočulo takmer 36-tisíc poslucháčov, čím sa Dobré ráno priblížilo k rekordným číslam z marca.

Ďalšie desiatky tisíc poslucháčov pritom Dobré ráno denne počúvajú na YouTube a v Trnavskom rádiu či v rádiu The End.

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

Leto však medzi podcastmi SME patrilo vede. Najviac narástla počúvanosť podcastu Zoom, ktorý sa s vyše 49-tisíc prehratiami zaradil do prvej päťky najpočúvanejších podcastov z našej dielne.

Môže za to najmä epizóda s názvom Ľudstvo má už iba štyri roky, prídu problémy, ktorú si vypočulo viac ako 11-tisíc poslucháčov a poslucháčiek.

Skryť Vypnúť reklamu

Polepšil si aj ďalší podcast, ktorý sa venuje vede, Tech_FM, ktorý zaznamenal vyše 42-tisíc prehratí, o takmer 6-tisíc viac ako v júli.

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

Letné špeciály a podcast Duna

V auguste ste si mohli vypočuť aj dve špeciálne epizódy. Dlhodobú pauzu prerušil podcast Mimóza, ktorý moderujú herečky Jana Kovalčíková a Lenka Libjaková.

Po niekoľkomesačnej odmlke sa na letný špeciál vrátil aj podcast Telesná výchova, kde bol tentokrát hosťom tenista Martin Kližan

Pribudla aj jedna novinka z fantasy sveta. Po podcastových sériách o Game of Thrones či Zaklínačovi vás tentokrát sprevádzame ikonickou knihou Franka Herberta, Duna.

V októbri do kín zavíta jej druhé filmové spracovanie, v príprave na neho zatiaľ môžete spolu s nami každú nedeľu čítať toto svetoznáme sci-fi dielo z roku 1965.

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.

Zdôvodnenie opisuje detaily podozrení voči inšpekcii.


a 1 ďalší 47m
Skryť Zatvoriť reklamu