SME
Nedeľa, 22. máj, 2022 | Meniny má Júlia, Juliána

Hudobný skladateľ Novinski: Komplikovanosť je často prísľubom, že niečo bude inak

Aké je to, keď je práca hrou?

Načítavam... Michal Novinski: Chcel by som, aby bola práca čo najviac hrou"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Hudba bola v jeho živote prítomná už od detstva. Avšak spočiatku si jej vplyv až tak neuvedomoval. Mal talent na maľbu a venoval sa tiež atletike.

Ako plynul čas, hudobné tóny sa nenápadne vkrádali do jeho duše i bežných dní. Popri hre na klavíri a vystrihovaní lietadielok sa uňho objavila túžba hrať v kapele, neskôr zasa výzva zložiť hudbu k predstaveniu staršieho brata.

Vnímal to ako nejaký druh hry a ďalej premýšľal o štúdiu na pedagogickej škole. Na poslednú chvíľu svoje rozhodnutie zmenil a prihlásil sa na hudobnú vedu v Bratislave.

Postupne si jeho talent všimlo množstvo dôležitých ľudí, s ktorými ho neskôr spájali rôzne divadelné, televízne, reklamné a aj filmové projekty. Svet hudby ho pohltil.

Zoznámte sa s príbehom hudobného skladateľa, ktorý je držiteľom ocenenia Český lev či ceny Slnko v sieti a autorom hudby množstva filmových a divadelných projektov.

V podcaste ZBLÍZKA sa Michal Novinski rozprával s Andreou Gažovou o výnimočných stretnutiach s výnimočnými ľuďmi, ale aj o tom, akú dôležitú úlohu zohrala v jeho kariére rodina.

Podcast Zblízka je projekt Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu