SME
Nedeľa, 22. máj, 2022 | Meniny má Júlia, Juliána

Reč tanca je univerzálna, dokáže komunikovať globálne a rozumie jej každý. V tom je jeho sila

O exkluzívnom programe Fashion Balet Gala.

Načítavam... Balet SND | S Kristiánom Kohútom a Lukášom Timulákom o pripravovanom exkluzívnom programe Fashion Balet Gala, ktorý spojí tanec s módou"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Témou najnovšej epizódy podcastu je práve sa rodiaci projekt Fashion Balet Gala. Podľa vzoru Paríža, kde kostýmy do baletov neraz pripravujú slávni francúzski módni návrhári, prináša spojenie abstraktného umenia tanečníkov a fantázie módnych návrhárov aj Balet SND.

Ide o spojenie veľmi prirodzené, keďže obe tieto umenia komunikujú vizuálom a prezentujú nejakú estetiku. Napokon, spojenie módy a tanca ide ruka v ruke už niekoľko storočí – od čias baletu Sylfida, keď primabalerína Marie Taglioni pobláznila celý Paríž a ženy sa obliekali a česali podľa jej vzoru.

SkryťVypnúť reklamu

V pripravovanom programe Fashion Balet Gala dostanú priestor a voľnú ruku výhradne slovenskí taneční a módni tvorcovia. Štyri pôvodné choreografické koncepty Romana Novitzkého, Lukáša Timuláka, Adriana Ducina a Kristíny Paulin ožijú v originálnych kostýmoch špičkových domácich návrhárov - Borisa Hanečku, Pavla Dendisa, Lukáša Krnáča a Martina Hrču.

Hudobne sa prenesieme od barokovej hudby Händla v spojení s elektronikou, cez Stravinského až k popovej hudbe 90. rokov.

O tom, ako sa tento projekt rodí, čo prinesie a koho má osloviť, sa zhovárala dramaturgička Eva Gajdošová so šéfdramaturgom Baletu SND Kristiánom Kohútom a autorom jednej z pripravovaných choreografií – choreografom a tanečníkom Lukášom Timulákom.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 3 ďalší 21. máj

Nové správy zo sveta vedy.


a 2 ďalší 20. máj
Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

O hlúpych rozhodnutiach a obyčajných ľuďoch.


20. máj
Logo podcastu Dobré ráno.

Bizarný škandál ukazuje, ako funguje slovenský papalášizmus.


a 2 ďalší 20. máj
SkryťZatvoriť reklamu