SME
Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Podcasty SME mali v marci spolu takmer päť miliónov vypočutí

Podcastové štatistiky za marec.

Problémy s podcastovými aplikáciami sú napravené.Problémy s podcastovými aplikáciami sú napravené. (Zdroj: Unsplash)

Po rekordnom februári sa podcastom SME výborne darilo aj v marci. Tri prekročili miliónovú hranicu, spolu sa dostali takmer na päť miliónov. Navyše, Rozhovory ZKH, Dejiny aj Index majú za sebou najúspešnejší mesiac v histórii.

Rozhovory ZKH v podcastovej verzii si za takmer tri roky, počas ktorých každý mesiac dennodenne ponúkajú zaujímavé debaty s osobnosťami politického, spoločenského aj kultúrneho života, držia stabilnú počúvanosť, no marec bol, z hľadiska čísel, suverénne najlepší. Prvýkrát prekročili milión vypočutí, konkrétne 1 103 493.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... Špeciál: S Ivanom Miklošom a Petrom Tkačenkom o vojne na Ukrajine (záznam diskusie)"
Počúvajte v aplikácií SME. Pozrite si ponuku podcastov SME.

Najviac prehratí mal záznam živej diskusie v kníhkupectve Martinus s Ivanom Miklošom a Petrom Tkačenkom o vojne na Ukrajine (26 501 vypočutí). Druhou najúspešnejšou bola epizóda s generálom Pavlom Mackom Konflikt bude dlhodobý a kľúč na riešenie má v rukách Putin, ktorá mala viac ako 21-tisíc prehratí.

Ukrajinský spravodaj stabilným zdrojom informácií

Výbornú počúvanosť si získal Ukrajinský spravodaj, ktorý vychádza každý pracovný deň aj v nedeľu podvečer a sumarizuje udalosti vojny na Ukrajine za uplynulých 24 hodín (nedeľná epizóda zhŕňa víkendové dianie). V marci mal vyše milión vypočutí (konkrétne 1 157 954), priemerne na epizódu takmer 43-tisíc.

Načítavam... Ukrajinský spravodaj: Súhrn dňa 18/3/2022"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Absolútne rekordný mesiac majú za sebou aj Dejiny , ktoré pripravuje každý týždeň Jaro Valent. Dve epizódy v marci venoval Rusku, obe si poslucháči mimoriadne obľúbili. Najpočúvanejšia bola Komplex poníženého obra: Rusko ohrozuje svet svojou nevyriešenou traumou zo 6. marca, ktorá prekročila 42-tisíc vypočutí, dokopy mali štyri marcové diely Dejín 157 403 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Hypotéky a ruské sankcie priniesli Indexu rekord

Dejinami sa výpočet podcastov SME, ktoré majú za sebou výrazne najúspešnejší mesiac, nekončí. Dve epizódy týždenného ekonomického podcastu Index, s autorkou Nikolou Šulikovou Bajánovou, mali v marci viac ako 30-tisíc prehratí a spolu vyše 88-tisíc.

Najpočúvanejší diel sa tiež týkal vojny na Ukrajine. Tri týždne sankcií. Ako je na tom ruská ekonomika? mal 33 489 vypočutí, a v tesnom závese bola epizóda o tom, či sa v súčasnosti oplatí zobrať si hypotéku či do čoho investovať. V priemernej počúvanosti na diel sa Index dostal už na štvrté miesto.

Cez 75-tisíc sa druhýkrát vyšplhala Ľudskosť. Mnohí Slováci pôsobia ako dobrovoľníci na hraniciach alebo v rôznych centrách pomoci pre utečencov z Ukrajiny. Barbora Mareková sa bližšie pozrela na ženy, ktoré k nám utiekli pred vojnou a upozornila na problémy, ktorým čelia, hoci nám nemusia ani napadnúť. Epizóda Z Ukrajiny k nám utekajú ženy s deťmi. Menštruujú, sú tehotné a dojčia mala vyše 17-tisíc prehratí.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... Z Ukrajiny k nám utekajú ženy s deťmi. Menštruujú, sú tehotné a dojčia"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Dobré ráno sa opäť priblížilo k dvom miliónom

Dobré ráno síce neprekonalo februárovú počúvanosť, ale opäť malo vysoko nadštandardný mesiac (1 798 472 prehratí). Priemerná počúvanosť už presiahla 78-tisíc, pričom šesť epizód malo viac ako 100-tisíc prehratí.

Aj naďalej sú najpočúvanejšie rozhovory, ktoré sa týkajú vojny na Ukrajine, no najviac poslucháčov zaujímajú netradičné pohľady. V najpočúvanejšej epizóde Putin používa šport roky na propagandu sa Zuzana Kovačič Hanzelová rozprávala s komentátorom Seznam správ Jindřichom Šídlom a vypočulo si ich viac ako 125-tisíc poslucháčov.

Všetky podcasty SME mali v marci 4 969 652 prehratí, čo je o vyše milión viac, ako o mesiac skôr. Historicky už majú dokopy cez 63-miliónov vypočutí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nové správy zo sveta vedy.


a 2 ďalší 8 h
Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

O hlúpych rozhodnutiach a obyčajných ľuďoch.


13 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Bizarný škandál ukazuje, ako funguje slovenský papalášizmus.


a 2 ďalší 13 h

RTVS nám zase robí po svete hanbu.


a 4 ďalší 18 h
SkryťZatvoriť reklamu