SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Piatoček prekročil hranicu 200-tisíc vypočutí za mesiac

Podcastové štatistiky za apríl 2022.

Nahrávanie podcastov.Nahrávanie podcastov. (Zdroj: Unsplash)

Dobré ráno si aj naďalej drží nadštandardnú počúvanosť, Gyncast sa vrátil s druhou sériou a Piatoček konečne prekonal 200-tisícovú hranicu.

Za ostatný polrok bol satirický podcast Piatoček trikrát blízko k míľniku 200-tisíc prehratí za mesiac, no podarilo sa mu to práve v mesiaci, keď oslavoval narodeniny. V apríli mal presne 203 470 vypočutí. V napočúvanejšom dieli Zruší už niekto tú fašistickú chamraď? reagovali na súd s Marianom Kotlebom, mal takmer 35-tisíc vypočutí.

"Prekročiť 200-tisíc vypočutí za mesiac nám trvalo dva roky a vyše 100 dielov. Sme radi, že sa naša dlhodobá práca odzrkadlila do toho, že čím ďalej tým viac ľudí považuje Piatoček za neoddeliteľnú súčasť konca pracovného týždňa," povedal, výnimočne seriózne, moderátor podcastu Adam Blaško.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá séria Gyncastu detailne o pôrodoch

Po troch mesiacoch sa do podcastových aplikácií aj na web SME vrátil Gyncast s druhou sériou, ktorá bude mať opäť desať dielov. Moderátorka Janka Imrichová a jej stály hosť primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trenčíne Peter Kaščák sa v apríli rozprávali o predčasnom pôrode, spontánnych potratoch, pôrodných poraneniach aj o psychike žien po pôrode.

Najpočúvanejšia bola hneď prvá epizóda Predčasný pôrod - magnézium, pokoj na lôžku a ani serkláž mu nezabránia a celkovo bol apríl pre Gyncast zatiaľ najúspešnejší mesiac, mal 21 429 prehratí.

Cestovateľský Všesvet ukončil epizódou o Turkménsku už svoju siedmu sériu, Kristína Paholík Hamárová a Lukáš Onderčanin si dajú na pár mesiacov od podcastov pauzu, ale už teraz avizujú, že v lete sa vrátia s ôsmou sériou. V apríli zaznamenali viac ako 50-tisíc vypočutí, najobľúbenejší bol diel o Slovinsku.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... S7E28: SLOVINSKO - Čevabčičnica"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Medzi populárne Rozprávky pribudla nová

Podcast Rozprávky SME má dlhodobo stabilnú počúvanosť okolo 30-tisíc prehratí za mesiac a v apríli vyšla po vyše roku nová rozprávka O princeznej Eleanore: V Kráľovstve lesných víl, ktorá je pokračovaním originálnej slovenskej rozprávky. Načítal ju, tradične, herec Slovenského národného divadla Robert Roth a má už takmer 6-tisíc vypočutí.

Aj naďalej poslucháčov zaujímajú podcasty, ktoré sa týkajú vojny na Ukrajine, a to platí aj pre Ľudskosť. Moderátorka Barbora Mareková sa rozprávala s novinárkou Ivou Mrvovou, ktorá sa v tom čase vrátila z Kyjeva, o tom, ako vyzerá život bežných ľudí vo vojne, epizóda mala takmer 22-tisíc vypočutí. Celkovo zaznemanel podcast v apríli viac ako 75-tisíc prehratí.

V Dobrom ráne zaujalo obvinenie Fica a Kaliňáka

O vojne však neboli najúspešnejšie aprílové epizódy Dobrého rána. Suverénne najpočúvanejší bol diel z 21. apríla Súmrak Fica a Kaliňáka rozpúta ešte väčšiu vojnu, v ktorom sa Zuzana Kovačič Hanzelová rozprávala s komentátorom Petrom Tkačenkom o obvinení bývalého premiéra a bývalého ministra vnútra. Mal 143 533 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnakej téme sa venovala aj druhá najpočúvanejšia epizóda Fico už hľadá spôsob, ako odviesť pozornosť, ktorá mala takmer 110-tisíc prehratí, a top tri uzatvára rozhovor Jany Maťkovej s páterom Vitalijom Novakom, ktorý aj sám vozil materiálnu pomoc zo Slovenska na Ukrajinu. Ukrajinský kňaz: Každá modlitba môže byť mojou poslednou mal 79 484 vypočutí.

Všetky podcasty SME majú k 30. 4. 2022 spolu 67 600 475 prehratí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do vojny posielajú mladých z chudobných regiónov.


30. jún
Líder Tour de France Yves Lampaert.

Žltý dres na Tour prekvapivo získal Yves Lampaert.


1 h

Volvo prinesie pozitíva, pre ktoré sa ho oplatí vítať.


6 h

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 6 ďalší 22 h

Neprehliadnite tiež

Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Po kríze nás ešte čakajú dopady, ktoré nie každý rozchodí.


16 h
Logo podcastu Index

S ekonómom Vladimírom Balážom aj o finančných trhoch.


30. jún
Logo podcastu Dobré ráno.

Bývalú tajomníčku stále vyšetrujú.


a 2 ďalší 16 h

Zmieri sa Sulík s Matovičom? Zavolali sme veštici.


a 3 ďalší 21 h
SkryťZatvoriť reklamu