SME
Štvrtok, 30. marec, 2023 | Meniny má Vieroslava

Piatoček je opäť najpočúvanejším podcastom v priemere na diel

Štatistiky podcastov SME za jún 2022.

(Zdroj: Unsplash)

Gyncast ukončil druhú sériu, vyšla dlho očakávaná epizóda Duny, Piatoček v priemernej počúvanosti na jeden diel predbehol Dobré ráno a začal vychádzať nový Vedecký podcast SAV. Pozrite si podcastové štatistiky za jún.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takmer ihneď, ako sa začala ruská invázia na Ukrajinu, začal vychádzať Ukrajinský spravodaj - každodenný súhrn toho najpodstatnejšieho, čo sa udialo vo vojne na Ukrajine.

Za štyri mesiace sa stal stabilným zdrojom informácií pre množstvo poslucháčov a za ten čas mal spolu štyri a pol milióna vypočutí. Na leto si dáva spravodaj pauzu, no všetko podstatné o vojne sa okrem webu SME dozviete aj v Dobrom ráne.

SkryťVypnúť reklamu

Piatoček najpočúvanejší na epizódu

Keď Piatoček v decembri minulého roka predstihol Dobré ráno v štatistike priemernej počúvanosti na diel, jeho tvorcovia to dali autorom denného podcastu pocítiť. Podobná situácia nastala aj v júni, keď s blížiacim sa letom počúvanosť spravodajstva klesá.

Satirický podcast Denníka SME mal v prvý letný mesiac vyše 180-tisíc vypočutí, čo znamená 35 409 na epizódu a dostal sa v tomto ukazovateli na čelo rebríčka. V najobľúbenejšej epizóde Jeden zlý vtip za druhým hosťovala Monika Tódová z Denníka N a mala takmer 38-tisíc prehratí.

Gyncast ukončil druhú sériu

Podcast o témach z oblasti gynekológie a pôrodníctva má za sebou druhú sériu, v ktorej sa Janka Imrichová s primárom a prednostom gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Trenčíne Petrom Kaščákom rozprávala ochoreniach maternice, problémoch s vaječníkmi, šestonedelí, o spontánnych potratoch a o mnohých ďalších témach.

SkryťVypnúť reklamu

V júni Gyncast zakončil sériu epizódou o rakovine krčka maternice a rakovine maternice. Všetky diely druhej série mali spolu 52-tisíc vypočutí.

Vplyv alkoholu na organizmus zabodoval v Zoome

Tvorcovia vedecko-popularizačného podcastu Zoom pripravili v júni diel o tom, v akej miere škodia jednotlivé druhy alkoholu ľudskému telu. Epizóda Víno škodí najmenej, je lepšie ako pivo a liehoviny mala v júni viac ako 17-tisíc vypočutí a bola suverénne najpočúvanejšia.

Načítavam... Víno škodí najmenej, je lepšie ako pivo a liehoviny"
Počúvajte aj cez v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Rozhovory ZKH sa aj tento mesiac natáčali naživo a ako už býva zvykom, audio záznam zo živého nahrávania bol v podcastovej verzii najpočúvanejší. Debata s politickým moderátorom televízie Markíza Michalom Kovačičom Stačí pohroziť, že vypneme mikrofón, a diskusia sa zázračne vráti do normálnych koľají, mala takmer 22-tisíc prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

V lete bude živé nahrávanie každý mesiac, najbližšie už v stredu 13. júla, keď bude na bratislavskom Tyršáku Zuzana Kovačič Hanzelová debatovať o hoaxoch a dezinformáciách s Jakubom Godom a Vladimírom Šnídlom.

Spomedzi štandardných epizód Rozhovorov ZKH bola v júni najpočúvanejšia s Ivanom Miklošom, v ktorej rozoberali domácu politiku aj situáciu vo vojne na Ukrajine, Matovič rozvracia financie. Je to na uterák, mal by odstúpiť. Mala takmer 20-tisíc vypočutí.

Koaličná kríza stále láka poslucháčov

Hoci by sa mohlo zdať, že nekonečné hádky v koalícii už ľudí unavujú, čísla Dobrého rána hovoria niečo iné. Dva najpočúvanejšie júnové diely sa venovali práve konfliktu ministra financií Igora Matoviča s predstaviteľmi strany SaS.

Najpočúvanejšia epizóda Matovič sa vysmial svojim poslancom, SaS aj premiérovi mala viac ako 56-tisíc vypočutí, o ani nie tisíc menej mala druhá najúspešnejšia - Matovič chce vyštvať SaS, Heger je slabý. Následne však zaujali témy z úplne iného súdka, o novom Top Gune (49-tisíc vypočutí) aj o ženskom orgazme (47-tisíc vypočutí).

SkryťVypnúť reklamu

Dobré ráno malo v júni 873 151 prehratí.

V Pravidelnej dávke zaujal vek Zeme

Najúspešnejší mesiac od marca minulého roka má za sebou Pravidelná dávka. Poslucháčov pritiahla najmä epizóda, v ktorej autori rozoberali vek Zeme. Nepozreli sa naň však z pohľadu vedy, ale prostredníctvom historického príbehu debatovali o tom, ako niektorí ľudia rozmýšľajú o veku našej planéty, keď ju vnímajú ako len pár tisíc rokov starú, a prečo to tak je.

Diskusia o veku Zeme mala 5 412 vypočutí, spolu zaznamenal podcast v júni takmer 30-tisíc prehratí.

Po siedmich mesiacoch sa fanúšikovia Duny predsa len dočkali posledného dielu minisérie, v ktorom rozoberali knihu Franka Herberta a jej filmové spracovanie z minulého roka. Presnejšie, ako kniha obohacuje filmovú verziu.

SkryťVypnúť reklamu

Nový podcast v rodine SME

V júni sa rozšírilo portfólio podcastov na webe SME o Vedecký podcast SAV. Každý druhý piatok v ňom predstavia jednu zaujímavá osobnosť zo Slovenskej akadémie vied.

Podcast moderujú Soňa G. Lutherová z Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV, Peter Boháč z Ústavu anorganickej chémie SAV a aj Klára Kohoutová z Centra spoločenských a psychologických vied SAV, ktorá prináša rozhovory s výskumníkmi z ústavov SAV sídliacich na východnom Slovensku.

Na webe SME vyšli už tri epizódy, s historičkou Marínou Zavackou a s riaditeľom Ústavu zoológie Dušanom Žitňanom.

Načítavam... #41 Dušan Žitňan • Nemáme morálne právo ničiť živočíchov pre naše pohodlie"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.


Podcasty SME mali v júni dokopy 3 020 733 vypočutí, k 30. 6. 2022 majú historicky spolu už 74 072 846 prehratí.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

O fascinujúcom príbehu za objavom kvantovej fyziky.


a 1 ďalší 12 h
Logo podcastu Index

Briti snívali o silnej ekonomike bez obmedzení. Realita je iná.


a 1 ďalší 14 h
Logo podcastu Dobré ráno.

S Kaliňákom sa cítili ako obete.


a 2 ďalší 29. mar
Podcast Ľudskosť s Barborou Marekovou.

Ako vyzerajú účinné drogové politiky?


a 1 ďalší 14 h
SkryťZatvoriť reklamu