SME
Štvrtok, 6. október, 2022 | Meniny má Natália

Čo na bolesť hrdla a je užívanie kolagénu podvod? Odpovie vám nový podcast Vizita

Od 20. septembra denník SME spúšťa nový týždenný podcast.

Nový podcast Vizita o zdraví moderuje Denisa Koleničová.Nový podcast Vizita o zdraví moderuje Denisa Koleničová. (Zdroj: Jozef Jakubčo, Viktor Hlavatovič)
Načítavam... Vizita - nový podcast o zdraví denníka SME"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Do portfólia podcastov denníka SME pribúda nový týždenný podcast o zdraví. Podcast Vizita bude vychádzať každý utorok a bude ho moderovať redaktorka denníka SME Denisa Koleničová.

"Verím, že Vizita bude naozaj pre každého. Otázky týkajúce sa zdravia rieši dennodenne každý z nás. Dostupné informácie sú však často napísané odborne a zložito. Dúfam, že sa nám s mojimi hostkami a hosťami podarí tento jazyk dešifrovať," hovorí Denisa Koleničová, moderátorka nového podcastu Vizita.

"Rozprávať sa budeme o zdraví aj chorobách, o tom, čo funguje aj čo nefunguje, a kedy vás predajcovia rôznych produktov nielen klamú ale ohrozujú aj vaše zdravie."

SkryťVypnúť reklamu

Denisa je súčasťou redakcie denníka SME ako redaktorka zdravia od septembra minulého roku. "Snažím sa, aby bol obsah tejto sekcie vždy pestrý, aktuálny, a tiež, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu čitateľov. Po roku som mala pocit, že nastal čas posunúť seba aj moju prácu ďalej. Výsledkom je podcast Vizita a aj newsletter s rovnakým názvom."

V prvej epizóde podcastu Vizita, ktorá vyjde už v utorok 20. septembra, sa Denisa rozpráva s doktorkou Líviou Hlaváčkovou o kolagéne. Spoločne odpovedajú na otázky, akú funkciu kolagén zohráva v našom tele, či je ho menej pri narastajúcom veku a či je potrebné ho dopĺňať vo forme výživových doplnkov, ktoré promujú influencerky.

Súvisiaci článok Kolagén bol skôr než Instagram. Drží naše telo pohromade, hovorí lekárka Čítajte 

"Keďže vo Vizite sa budeme venovať zdraviu a novým objavom v biomedicíne, budem si do podcastu volať najmä odborníčky a odborníkov z oblasti biomedicíny, lekárstva a zdravotníctva," dopĺňa Denisa.

SkryťVypnúť reklamu

V ďalších epizódach si budete môcť vypočuť témy týkajúce sa zápalu pľúc, vitamínov, bolesti hrdla či ako sa prejavuje ADHD u detí. Podcast nájdete vo všetkých podcastových aplikáciách aj na SME.sk.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Čo počúvať, čítať alebo pozerať?


9 h

Fyzike chladničiek sa venoval aj Albert Einstein.


a 1 ďalší 11 h

Ako žena, matka a lesba zažíva viacnásobnú diskrimináciu.


a 1 ďalší 14 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Odvolávanie Matoviča spečatilo zrodenie novej koalície s fašistami.


a 2 ďalší 18 h
SkryťZatvoriť reklamu