SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Tanečníci z La Scaly či špičková primabalerína. Baletné gala SND bude svetové

O exkluzívnom baletnom gala Umenie pre život.

Načítavam... Balet SND | Svetové hviezdy baletu v programe Umenie pre život"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Tradičným vrcholom jesennej časti baletnej sezóny v SND bude exkluzívny galaprogram Umenie pre život, v rámci ktorého na našom javisku privítame baletné hviezdy z prestížnych európskych scén. Najväčšou hviezdou večera bude bez pochýb Oľga Smirnova, jedna z top 10 balerín sveta, ktorá po napadnutí Ukrajiny na protest odišla z Ruska a momentálne pôsobí v Holandskom národnom balete v Amsterdame.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Baletný galavečer Umenie pre život je pokračovaním dlhodobej tradície, ktorá pred rokmi vznikla z iniciatívy Národného onkologického ústavu v Bratislave a jeho hlavnou myšlienkou je osveta a podpora boja proti onkologickým ochoreniam.

SkryťVypnúť reklamu

Na javisku SND privítame hviezdy svetového baletu z významných inštitúcií, akými sú Holandský národný balet, Bavorský štátny balet, Viedenský štátny balet, Stuttgartský balet či Balet divadla La Scala. Nebudú chýbať špičkoví domáci umelci, ako aj tanečníci z baletných súborov z Brna a Košíc.

Predstavia sa nám v číslach plejády najzvučnejších mien svetovej choreografie, akými bezpochyby sú Manuel Legris, George Balanchine, Jiří Bubeníček, John Cranko, Kenneth MacMillan a slovenských tvorcov Romana Novitzkého, Mária Radačovského a Lukáša Timuľaka. Znieť bude Prokofiev, Chopin, Čajkovskij, Donizetti, Delibes, ale aj Kančeli či elektroakustická hudba Henryho Vegu z New Yorku.

Exkluzívny baletný galavečer bude tentoraz zároveň vyvrcholením mesiac trvajúcej spoločnej osvetovej kampane, ktorú SND pripravilo spolu s Národným onkologickým ústavom, Národným onkologickým inštitútom a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Nielen našim divákom, ale aj širokej verejnosti v nej pripomíname význam preventívnych prehliadok a starostlivosti o naše zdravie.

SkryťVypnúť reklamu

O tom všetkom sme sa zhovárali s hosťami dnešného podcastu, ktorými boli riaditeľka komunikácie Slovenského národného divadla Barbora Šajgalíková a dramaturg nášho baletného súboru Kristián Kohút.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

davka

O viere a pochybnostiach Sherlocka Holmesa.


5 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Je vôbec možné pospájať slovenský politický bordel?


a 2 ďalší 22 h

V podcaste voľne diskutovali dve biologičky.


a 2 ďalší 22 h

Medzi riadkami o rodovej rovnosti v ľudovkách.


a 2 ďalší 30. jan
SkryťZatvoriť reklamu