SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Dobré ráno: Kollár ovládol parlament a premiér s Matovičom sú ticho

Sme rodine vychádza v Národnej rade takmer všetko.

Logo podcastu Dobré ráno.Logo podcastu Dobré ráno. (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Boris Kollár ovládol parlament a premiér s Matovičom sú ticho (10. 11. 2022)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Šesť a pol hodiny stláčania gombíkov, hlasovania za alebo proti či obštrukcie s vyťahovaním hlasovacích kartičiek. Návrat do parlamentných lavíc po technických - alebo ak chcete - po hackerských prázdninách bol celkom ťažký, keďže poslancov a poslankyne čakalo vyše 70 zákonov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rekordné hlasovanie však ukázalo hneď niekoľko zaujímavostí a najmä podčiarklo dominanciu Sme rodina.

O tom, aké sú v parlamentne aktuálne pomery, sa v podcaste Dobré ráno rozprávala Jana Maťková s redaktorom denníka SME Michalom Katuškom.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: Facebook/SaS, Denník N, TV JOJ, SME

Krátky prehľad správ

Róbert Dobrovodský bude novým ochrancom práv, hlasovalo za neho 81 poslancov. Dobrovodského do funkcie navrhla poslankyňa Katarína Hatráková. Nahradí Máriu Patakyovú, ktorej sa skončilo funkčné obdobie ešte 29. marca.

Parlament zvolil Petra Kuboviča za nového predseda Úradu pre verejné obstarávanie. Navrhla ho vláda na základe verejného vypočutia. Kubovič je v súčasnosti členom Rady ÚVO. Pôsobil aj v Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave na pozícii špecialista obstarávania a bol tiež vedúcim odboru verejného obstarávania mesta Trnava.

Vláda nesúhlasí s poslaneckým návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. Ministra chce už po ôsmykrát odvolávať opozičný Smer. Vláda považuje návrh za politicky motivovaný, podložený nepravdivými a zavádzajúcimi informáciami so snahou o diskreditáciu ministra vnútra.

SkryťVypnúť reklamu

Finančná správa preverila všetok vyvážaný tovar papierovo aj fyzicky, nezistilo sa žiadne porušenie sankcií proti Rusku, uviedol premiér Eduard Heger po rokovaní Bezpečnostnej rady.

Väčšina veľkých ekonomík sa naďalej spomaľuje. Indikátory, ktorých hodnotu zhoršuje vysoká inflácia, rastúce úrokové sadzby a klesajúce akciové trhy, naznačujú spomaľovanie ekonomík USA, Veľkej Británie a eurozóny.

Odporúčanie

Vzhľad je to prvé, čo si na novom človeku všimnete. A áno, žiaľ, podľa toho, ako niekto vyzerá, máme k nemu alebo k nej tendenciu pristupovať zmierlivo, kamarátsky alebo nadradene. O tom, ako nás ovplyvňuje vzhľad, túžba po dokonalosti a neustále hodnotenie krásy, je nový podcast českého Radia Wave s jednoduchým názvom Krása. Moderátorka Linda Bartošová v ňom rozoberá naše stereotypy, požiadavky spoločnosti aj nároky na samých seba, ktoré často vyúsťujú do nespokojnosti. Podcast Krása nájdete vo všetkých podcastových aplikáciách ako aj na irozhlas.cz

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

davka

O viere a pochybnostiach Sherlocka Holmesa.


4 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Je vôbec možné pospájať slovenský politický bordel?


a 2 ďalší 21 h

V podcaste voľne diskutovali dve biologičky.


a 2 ďalší 21 h

Medzi riadkami o rodovej rovnosti v ľudovkách.


a 2 ďalší 30. jan
SkryťZatvoriť reklamu