SME
Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

Dobré ráno: Sulík môže zariadiť, že vláda padne

Aké sú pomery v parlamente.

Logo podcastu Dobré ráno.Logo podcastu Dobré ráno. (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Vláda padne, nepadne? Teraz je možné všetko (8. 12. 2022)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Vláda na hlinených nohách labilná ako domček z karát, ktorá teraz tým horším spôsobom zistí, odkiaľ vlastne vietor fúka a kto jej rozdáva karty.

Tieto metafory sú síce insitné, no plus-mínus dobre opisujú, čo sa vlastne v parlamente bude diať. SaS spoločne s poslancami Hlasu navrhli vysloviť nedôveru vláde a nie je tak úplne jasné, či to tento raz Hegerov kabinet ustojí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo sa teda bude odohrávať v parlamente, kto je s kým a za čo a aké sú možné scenáre? Tomáš Prokopčák sa v podcaste Dobré ráno pýta Petra Tkačenka.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: TV Markíza, TA3, Rádio Expres

Krátky prehľad správ

Desiatky škôl po celom Slovensku zatvárajú pre rýchlo sa šíriace respiračné ochorenia. Epidemiológovia aj detskí lekári očakávajú, že po dvoch rokoch pandémie a opatrení, ktoré ľudí chránili aj pred inými ochoreniami, bude súčasná chrípková sezóna horšia. Školy preto uvažujú, že prejdú na dištančné vzdelávanie.

Takmer polovica Slovákov verí, že vláda zatajuje verejnosti pravdu o vakcínach či že chod sveta riadi akási tajná skupina ľudí. Ukazuje to nedávny výskum Centra pre bioetiku na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vedci v spolupráci s agentúrou Focus zisťovali výšku konšpiračného indexu na Slovensku. Viac si o týchto tragických výsledkoch môžete prečítať v texte Svet ovláda tajný spolok? Verí tomu 45 percent ľudí na Slovensku na SME.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Česko opäť predlžuje kontroly na hraniciach so Slovenskom. Česká republika povedala, že kontroly budú ďalšie dva týždne, a to najmenej do 26. decembra. Český minister vnútra Vít Rakušan však už avizoval, že bude vládu žiadať až o 30-dňové predĺženie aktuálnych opatrení. Kontroly na česko-slovenských hraniciach sú od 29. septembra.

Osobnosťou roka 2022 sa podľa magazínu Time stal ukrajinský prezident Zelenskyj a „duch Ukrajiny". Časopis udeľuje titul každoročne a to niekomu, kto mal za posledných dvanásť mesiacov najväčší globálny vplyv.

Pápež František prirovnal vojnu na Ukrajine k holokaustu. Povedal to poľským pútnikom počas generálnej audiencie vo Vatikáne a dodal, že história sa opakuje. Počas generálnej audiencie odsúdil aj násilie a zabíjanie žien.

SkryťVypnúť reklamu

Odporúčanie

Nechcem tým k téme nášho rozhovoru nič naznačiť, ale mojim dnešným odporúčaním je kniha Príbuzní. Je to príbeh našich najbližších nepriamych príbuzných neandertálcov, pričom sa len relatívne nedávno ukázalo, že sú to vlastne tak trochu aj naši priami príbuzní: za čo Svante Pääbo tento rok dostal Nobelovu cenu za medicínu alebo fyziológiu. Ak si chcete prečítať čosi o objavoch, ale aj o živote či schopnostiach neandertálcov, fakt odporúčam.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Slovenské bojové vrtuľníky sme už pred rokmi uzemnili.


a 2 ďalší 3 h
Podcast Ľudskosť s Barborou Marekovou.

Problémy sa začínajú už v detstve.


a 1 ďalší 3 h
Logo podcastu Index

Tri americké banky nasledoval aj švajčiarsky gigant. Čo to znamená?


a 2 ďalší 3 h
Vedátorský podcast.

Tempo technologického rastu sa spomaľuje.


a 1 ďalší 16 h
SkryťZatvoriť reklamu