SME
Utorok, 21. marec, 2023 | Meniny má Blahoslav

Dobré ráno: Za migy by sme mohli dostať jednu z najväčších vojenských akvizícií, aké sme kedy mali

Heger tvrdí, že budú konať podľa ústavy.

Logo podcastu Dobré ráno.Logo podcastu Dobré ráno. (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Za migy by sme mohli získať jednu z najväčších vojenských akvizícií doteraz (16. 3. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Za migy, ktoré poskytneme Ukrajine, by sme mali dostať finančnú aj materiálnu kompenzáciu v hodnote 900 miliónov dolárov. Minister obrany Jaroslav Naď však zatiaľ nepovedal, čo presne znamená materiálna časť. Na tom, že stíhačky posunieme Ukrajine je podľa premiéra Eduarda Hegera konsenzus celej vlády, no oficiálne to ešte neschválili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to naozaj v súlade s ústavou? Ako reagujú opoziční politici? Kedy migy pošleme? A čo všetko je v tých 900 miliónoch? O tom, aká je aktuálne situácia s migmi, sa Ľubica Melcerová rozprávala s redaktorom SME Michalom Katuškom.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroje zvukov: SME, Zoznam.sk, WION, CNN, DW, Youtube/Smer-SD, TASR

Krátky prehľad správ

Ceny tovarov a služieb sa vo februári medziročne zvýšili o 15,4 percenta, oznámil to Štatistický úrad. Najväčší vplyv na to mali už tretí rok po sebe rastúce ceny potravín, ktoré medziročne vzrástli o takmer 29 percent. Druhý najvyšší podiel na tom mali ceny energií.

Policajný prezident Štefan Hamran vyhlásil, že na Úrade inšpekčnej služby sa manipuluje s dôkazmi. Dokladuje to vyjadreniami súdov. Povedal, že stíhanie vyšetrovateľov je vyfabulované a Krajský súd potvrdil, že policajti NAKA nič nemanipulovali.

V Kolumbii zadržali nebezpečného obchodníka s drogami. Podľa informácií televízie JOJ by malo ísť o jedného z najhľadanejších Slovákov Michala Píša. Mal sa ukrývať v luxusnom rezorte a chcel vycestovať do inej krajiny, pri čom ho odhalila miestna polícia.

SkryťVypnúť reklamu

Peter Rácz, obžalovaný zo sexuálneho zneužívania 25 dievčat, ostáva na slobode. Najvyšší súd odmietol dovolanie, ktorá podala v tom čase ešte ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Je monitorovaný elektronickým náramkom.

Niektorí ruskí vojaci sú nútení bojovať pod hrozbou zabitia. Vyplýva to zo zachytenej ruskej rádiokomunikácie, na ktorej zaznie, že ak neprejdú do útoku, budú čeliť hrozbe zastrelenia odzadu. Malo by ísť o prvý dôkaz týchto praktík. Informovala o tom televízia SkyNews.

Odporúčanie

Dávate fotografie svojho dieťaťa na sociálne siete? Možno by ste to mali prehodnotiť. Influencerky so státisícovým dosahom im vytvárajú osobitné profily, kde ich zachytávajú v často pomerne intímnych situáciách, no fotografie malých detí z dovoleniek či rodinných osláv bežne publikujú aj verejne neznámi rodičia. Približne polovica fotiek, ktoré sa nachádzajú na weboch s detskou pornografiou, sú práve tie, ktoré zverejnili ich rodičia na sociálnych sieťach. Článok Michaely Žurekovej - Desaťtisíce ľudí sledujú život ich detí. Plačková a ďalšie influencerky hovoria o sharentingu - je môj zaujímavý tip na záver.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Prieskumy už ukazujú, čo sa týždne šepkalo.


a 2 ďalší 2 h

Hosťkou Vizity bola Dominika Fričová.


a 1 ďalší 2 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Známa sociálna sieť čelí okrem obsahovej aj bezpečnostnej kritike.


a 2 ďalší 20. mar

Počas stalinizmu monitorovali tisícky udavačov emócie širokej verejnosti.


a 1 ďalší 19. mar
SkryťZatvoriť reklamu