SME
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Dobré ráno: Prečo si súd myslí, že Kočner je nevinný

Kauza vrážd sa neskončila, môže sa ťahať ešte roky.

Načítavam... Prečo si súd myslí, že Kočner je nevinný (22. 5. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Špecializovaný trestný súd si myslí, že Alena Zsuzsová je vinná, no Mariana Kočnera v prípade vraždy Jána Kuciaka oslobodil.

Súd si totiž myslí aj to, že Zsuzsová vraždy organizovala, za čo dostala 25 rokov. Pri Kočnerovi však dôkazy senát nepresvedčili o jeho jednoznačnej vine. Naznačuje skôr, že Zsuzsová vraždy organizovala, aby neprišla o príjem a robila tak poza chrbát Kočnera.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tomáš Prokopčák sa v podcaste Dobré ráno s Petrom Kováčom snažia vysvetliť, čo sa to v piatok na súde dialo a prečo došiel k takémuto záveru.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: SME

Krátky prehľad správ

Snem strany Dobrá voľba schválil spoluprácu so stranou Hlas. K zlúčeniu strán by malo dôjsť do konca septembra a zástupcovia Dobrej voľby budú v predčasných voľbách kandidovať na kandidátke Pellegriniho strany. Veronika Remišová zase priznala, že rokuje so stranou OĽaNO.

Spojené štáty začnú s výcvikom ukrajinských pilotov a ostatným krajinám dovolia, aby Ukrajine poskytli stíhačky F-16. Ukrajina dúfa, že prvé stroje by mohla dostať už v septembri či októbri, v nedeľu ale ešte nebolo jasné, ktoré krajiny by stíhačky poskytli.

Wagnerovci cez víkend tvrdili, že získali Bachmut, k tomu im pogratuloval aj ruský prezident Vladimír Putin. Ukrajina dobytie mesta najskôr odmietla, ministerstvo obrany však priznalo, ži situácia v Bachmute je kritická. Včera však Volodymyr Zelenskyj priznal, že Ukrajina Bachmut stratila, no potom ukrajinská administratíva tieto vyjadrenia korigovala.

SkryťVypnúť reklamu

Vedci zistili, ako pravdepodobne vyzerali najstaršie živočíchy na našej planéte. Nová analýza založená na skúmaní štruktúry chromozómov naznačuje, že prvou vetvou boli rebrovky. Nasledovali po nich hubky, a neskôr sa pridali aj ďalšie kmene mnohobunkovcov.

Odporúčanie

Možno sa nerozhodujete slobodne. Nie, toto nie je filozofická debata o deterministickej povahe vesmíru, môže to byť obyčajná biológia. Zdá sa totiž, že časť nášho správania podmieňujú naše gény. Viac o tom píše BBC Future v článku Ako genetika určuje naše rozhodnutia a ten je mojim dnešným odporúčaním.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu