SME
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Dobré ráno: Hegera nik nechce, Remišová naspäť do OĽaNO

Čo sa deje medzi maličkými politickými stranami.

Načítavam... Hegera nik nechce, Remišová naspäť do OĽaNO (23. 5. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Veronika Remišová rokuje s OĽaNO, Alojz Hlina pôjde na kandidátke SaS, Dobrá voľba sa zlúči s Hlasom.

SNS sa dohaduje s komunistami a tarabovcami, Hegerovi Demokrati sa zase nedohodli s KDH, a vlastne ani s Mikulášom Dzurindom a Mostom, ktorý je však iným Mostom ako tie zvyšky, ktoré ešte zostali v Aliancii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa v tom tiež trochu strácate, nuž, určite v tom nie ste sami a určite to ešte do volieb nebude všetko.

O hmýrení medzi politickými stranami sa Tomáš Prokopčák rozpráva v podcaste Dobré ráno s politickým komentátorom denníka SME Petrom Tkačenkom.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: Hospodárske Noviny, TA3, TV Markíza, Topky

Krátky prehľad správ

Slovensko poslalo do Talianska 25 hasičov a 13 kusov techniky na pomoc s povodňami a zosuvmi pôdy, ktoré v posledných dňoch vyvolal silný dážď a nepriaznivé počasie, a ktoré zasiahli viaceré talianske regióny.

Organizácie a firmy znovu vyzývajú poslancov na odmietnutie zákazu nedeľného predaja. Zákaz nedeľného predaja podľa signatárov výzvy #ZaOtvoreneNedele ubližuje spotrebiteľom, zamestnancom, podnikateľom a štátu.

Dánsko by chcelo v júli usporiadať summit, ktorého účastníci by mali hľadať možné cesty k uzavretiu mieru na Ukrajine, oznámil dánsky minister zahraničných vecí Lars Lökke Rasmussen. Záleží ale od toho, či Ukrajina dospeje k záveru, že je čas na takéto stretnutie.

SkryťVypnúť reklamu

Extrémne počasie spôsobené klimatickou zmenou si za pol storočie vyžiadalo milióny mŕtvych. Uviedla to Svetová meteorologická organizácia, ktorá zdôraznila, že je potrebné urobiť viac pre zlepšenie varovných systémov.

Odporúčanie

Podcasty nie sú rádio. Ale, napríklad na Slovensku, s prvými podcastami prišiel rozhlas - dávno pred revolúciou, ktorú sme neskromne spustili my s Dobrým ránom. No audio končiace podcastami má svoju dlhú históriu, nedávno oslavovalo svoju československú storočnicu. Dnes teda odporúčam epizódu podcastu Vinohradská 12 o tejto histórii s názvom 100 let rozhlasu: Vzdor okupacím a dlouhá cesta od Masaryka k podcastům.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu