SME
Pondelok, 2. október, 2023 | Meniny má Levoslav

Dobré ráno: Progresívci budú musieť ísť s Hlasom, ak chcú vládnuť

Potenciál Progresívneho Slovenska je až okolo 20 percent.

Načítavam... Progresívci budú musieť ísť s Hlasom, ak chcú vládnuť (25. 5. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Niečo vyše 21 percent pre Smer, 14,2 percenta pre Progresívne Slovensko, presných 14 percent pre Hlas. Progresívci sa prvýkrát v prieskume dostali na druhú priečku, vyplýva to z májového volebného modelu agentúry NMS Market Research.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Medzi stredopravými voličmi je PS už dlhodobo najpopulárnejšou stranou, otázkou zostáva, či ešte má kam rásť.

O potenciáli strany, o tom, čím chce pred voľbami zaujať a aj o tom, či sa poučila z minulosti, keď sa len tesne nedostala do parlamentu, sa Jana Maťková v podcaste Dobré ráno rozprávala s Jakubom Filom, zástupcom šéfredaktorky denníka SME.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: TV Markíza, Pravda, Denník N, TA3, Youtube/Progresívne Slovensko

Krátky prehľad správ

Vo veku 43 rokov zomrel herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa doterajších informácií skonal vo svojom dome vo Svätom Jure po zástave srdca. Od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla, a spolupracoval s divadlami po celom Slovensku. Účinkoval v mnohých filmoch a seriáloch a venoval sa tiež filmovej a detskej hudbe. Okrem iného získal trikrát aj divadelné ocenenie Dosky.

Štát podpísal zmluvu s firmou Winkelmann, v Rimavskej Sobote investuje 110 miliónov eur. Investícia má pomôcť vytvoriť 450 pracovných miest. Vláda prispeje investičnou pomocou vo výške 41 miliónov eur.

Vláda stiahla z parlamentu návrh zákona o fiduciárnom vyhlásení, ktorý mal riešiť životné situácie nezosobášených párov. Dôvodom je, že nie je adekvátnym a plnohodnotným riešením pre LGBTI+ komunitu.

SkryťVypnúť reklamu

NAKA začala trestné stíhanie v súvislosti s tým, že rezort vnútra bez verejného obstarávania kúpil vrtuľník Leonardo za 13,5 milióna eur. Informoval o tom generálny manažér Hlasu Matúš Šutaj Eštok, ktorý podal v tejto veci trestné oznámenie.

V bratislavskej mestskej hromadnej doprave sa od júla zvýšia ceny takmer všetkých cestovných lístkov o 20 percent. Informoval primátor Vallo s tým, že pre výpadky v príjmoch ide o nevyhnutný krok pre zachovanie súčasného rozsahu a kvality služieb.

Odporúčanie

Niekto niekde alebo Somebody somewhere je seriál, ktorý vám pohladí dušu. Je o bežnom živote takmer 40-ročnej Sam v Kansase, ktorá čelí rôznym problémom od komplikovaných vzťahov s rodinou až po hľadanie šťastia a sebaprijatia, no lajtmotívom je priateľstvo, ktoré aj v krízových situáciách vie človeka podržať nad vodou. Veľmi reálne postavy so skutočnými emociami. Seriál nájdete na HBO Max.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Šéfredaktorka SME komentuje výsledky volieb.


a 2 ďalší 16 h

Volebná kampaň a voľby v Uhorsku v 19. storočí boli plné násilia a korupcie.


a 1 ďalší 22 h
Knižná revue

Literárna súťaž Poviedka prebieha už 27 rokov.


Daniel Domorák a 2 ďalší 30. sep

Tipy na nové filmy a seriály.


a 2 ďalší 30. sep
SkryťZatvoriť reklamu