SME
Pondelok, 2. október, 2023 | Meniny má Levoslav

Dobré ráno: Ovplyvní Rusko naše voľby? Asi sa tomu nevyhneme

Ruským cieľom je podkopať demokratické princípy.

Načítavam... Ovplyvní Rusko naše voľby? Asi sa tomu nevyhneme (1. 6. 2023)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Predstavitelia Smeru v kampani strašia naratívom o zmanipulovaných septembrových voľbách, no sami teraz čelia obvineniu, že Rusko lobuje v ich prospech. Prezidentka, premiér aj predseda parlamentu mali podľa bývalého ministra Jaroslava Naďa dostať spravodajskú informáciu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V relácii Na telo povedal, že Rusko chce na Slovensku manipulovať voľby a aj Smer je jeho trójsky kôň. Robert Kaliňák to označil za bláboly.

Nech už to bolo akokoľvek, Rusko naozaj má záujem ovplyvňovať verejné dianie v západných demokraciách aj prostredníctvom manipulácie volieb. Prečo a akým spôsobom to robí sa Jana Maťková v podcaste Dobré ráno rozprávala s Dominikou Hajdu, riaditeľkou centra pre demokraciu a odolnosť organizácie Globsec.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj zvukov: TV Markíza

Krátky prehľad správ

Vládny kabinet odvolal Jána Marosza z funkcie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu. Po jeho odvolaní volali viacerí politici a zniesla sa na neho vlna kritiky, upozorňovali na chaos a deštrukciu inštitúcie.

Vo veku 71 rokov zomrela herečka Milka Zimková, informovala televízia Markíza. Ako herečka sa zviditeľnila najmä stvárnením hlavnej postavy v kultovom filme Pásla kone na betóne.

Detské pohotovosti majú už fungovať len do ôsmej večer a opäť ich bude menej. Ministerstvo však trvá na tom, že jeho návrh neprinesie žiadnu tragédiu. Prichádza s ním, lebo Slovensko má stále menej pediatrov.

Nemecko ponúklo Slovensku posilnenie vzdušnej ochrany svojim letectvom, keď stiahne protivzdušné systémy Patriot. Tie nemecká armáda presunie do Litvy na ochranu júlového summitu NATO, čím misia na Slovensku skončí.

SkryťVypnúť reklamu

Európa sa musí strategicky prebudiť a upresniť, čo konkrétne myslí pod pomocou Ukrajine. Na bezpečnostnej konferencii Globsec 2023 v Bratislave to povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Jedna vec je jasná, Ukrajina nebude porazená." dodal Macron.

Odporúčanie

Pri sociálnych sieťach a digitálnej dobe ešte zostaneme, ale v inom kontexte. Deti, náš poklad je najnovšia kniha od Delphine de Vigan, ktorá opisuje príbeh matky influencerky a jej detí, ktoré sú súčasťou jej biznisu. Ich klamlivé rodinné šťastie je denne zaznámenávané, zdieľané so svetom a, samozrejme, ponúkané spolu s promovaním rôznych produktov a značiek. Ide o sofistikovane vybudovaný virtuálny svet, ktorý sa zrúti v momente, keď jedno z detí záhadne zmizne. Je to mimoriadne mrazivý príbeh, ktorý veľmi presne odzrkadľuje dnešnú dobu.

SkryťVypnúť reklamu

📣 Hlasujte za svoj obľúbený podcast v prvom ročníku Orange Podcast roka 2023 na www.podcastroka2023.sk. Projekt ďalej podporujú: ESET, Httpool, Fun rádio, TV Markíza, SITA a okto.digital.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Šéfredaktorka SME komentuje výsledky volieb.


a 2 ďalší 13 h

Volebná kampaň a voľby v Uhorsku v 19. storočí boli plné násilia a korupcie.


a 1 ďalší 18 h
Knižná revue

Literárna súťaž Poviedka prebieha už 27 rokov.


Daniel Domorák a 2 ďalší 30. sep

Tipy na nové filmy a seriály.


a 2 ďalší 30. sep
SkryťZatvoriť reklamu