SME
Pondelok, 25. september, 2023 | Meniny má Vladislav

Klik: Apple ukázal drahý headset zmiešanej reality, nové počítače Mac a novinky v operačných systémoch

Novinka nepresvedčila Wall Street.

Načítavam... Klik špeciál: Apple ukázal drahý headset zmiešanej reality, nové počítače Mac a novinky v operačných systémoch"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Užitočné odkazy


Apple Vision Pro má byť novým iPhonom firmy

Spoločnosť Apple oznámila náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou s názvom Apple Vision Pro, ktorá má prepojiť skutočný a digitálny svet.

Vision Pro má samostatnú batériu a ovláda sa očami, rukami a hlasom. Zariadenie by sa malo začať predávať až budúci rok, v Spojených štátoch a bude začínať na 3 499 dolároch. Ďalšie krajiny budú pridané počas roka.

SkryťVypnúť reklamu

Headset dokáže prepínať medzi rozšírenou a plnou virtuálnou realitou pomocou digitálnej korunky, ktorú používatelia poznajú z Apple Watch.

Vision Pro má hliníkový rám, ktorý obsahuje päť senzorov, 12 kamier, viac ako 4K displej pre každé oko a procesor, ktorý musí byť chladený.

Apple tvrdí, že obraz bude mimoriadne ostrý, obsahuje 23 miliónov pixelov dokopy na dvoch displejoch. Systém využíva M2 procesor, no obsahuje aj nový čip s názvom R1 na spracovanie dát zo senzorov a kamier.

Spoločnosť sa počas prezentácie snažila ukázať, kde všade je možné využívať Vision Pro, no akcie Apple sa po oznámení nového produktu prudko prepadli.

Načítavam video...

Ďalšie novinky

Apple najprv predstavil nový výkonný čip M2 Ultra (ide v podstate o spojenie 2x M2 Max) a následne pracovné počítače určené profesionálom: Mac Studio a Mac Pro.

SkryťVypnúť reklamu

Mac Studio bez monitora sa začne predávať s M2 Max čipom od 2399 € a Mac Pro v nezmenenom dizajne sa bude s M2 Ultra predávať od 8299 €.

Prekvapilo najmä predstavenie Mac Pro, ktorého prechodom na Arm-ové čipy vyzerá byť ukončený prechod z Intel procesorov.

Ďalej predstavila spoločnosť 15‑palcový MacBook Air, ktorý je nadizajnovaný podľa vzoru Air M2 v minulého roku a začne sa predávať od 1599 €.

Séria malých noviniek príde do všetkých operačný systémov pre zariadenia od Apple. Na iOS to budú aj vizuálne vylepšenia obrazovky volajúce, možnosť nahrať odkaz cez FaceTime v prípade nezastihnutia osoby, lepšie diktovanie, presnejšie rozpoznávanie textu pri písaní na klávesnici, StandBy mód , ktorý urobí z iPhonu smart monitor a digitálne hodinky, nová aplikácia Journal slúžiaca ako diár a zmena privolania asistenta Siri, už nebude potrebné vyslovovať Hey.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi ďalšími chystanými novinkami bolo adaptívne audio pre slúchadlá AirPods, novinky v iPadOS, drobné zmeny vo watchOS a príchod FaceTime na Apple TV s možnosťou využívať pomocou Continuity Camera svoj iPhone ako konferenčnú webkameru a mikrofón pripojené k TV.

Niekoľko veľkých zmien čaká aj operačný systém počítačov Mac. Okrem nových šetričov, možnosti pridávať widgety na plochu či webové stránky do menu, macOS prináša pre Safari konečne možnosť pridávania viacerých profilov, podobne, ako to poznajú používatelia z iných prehliadačov ako Chrome.

Apple event: top oznamy za 12 minút

Načítavam video...

Apple event: top oznamy za 26 minút

Načítavam video...

Alebo si pozrite viac ako 2-hodinovú prezentáciu od Apple.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu