SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Najpočúvanejší podcast v marci bol diel o novej vláde Igora Matoviča

Pozrite si podcastové štatistiky za marec.

Podcast Dobré ráno na Spotify.Podcast Dobré ráno na Spotify. (Zdroj: SME - GABRIEL KUCHTA)

BRATISLAVA. Počúvanosť podcastov denníka SME v marci znova prekročila hranicu jedného milióna celkového počtu prehratí všetkých podcastov.

Dobré ráno počúvalo priemerne 28-tisíc poslucháčov na jeden diel, celková počúvanosť prvýkrát prekročila jeden milión prehratí.

Skok v počúvanosti podcastu bol spôsobený významnými spravodajskými udalosťami (parlamentné voľby a koronavírusová kríza) a projektom Rozprávky SME, v rámci ktorého herec Robert Roth čítal každý večer rozprávky pre deti.

[Podcast Rozprávky SME nájdete aj samostatne na Apple podcastoch, Spotify alebo na webe SME.sk, kde si ho môžete vypočuť.]

Skryť Vypnúť reklamu

Najpočúvanejšou platformou pre podcasty SME naďalej zostávajú Apple podcasty, no v marci výrazne stúpla aj počúvanosť priamo na webe SME prostredníctvom audio prehrávačov v článkoch.

Pozrite si grafy počúvanosti podcastov SME

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

[Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.]

Takmer 18 miliónov prehratí podcastov

Najpočúvanejším dielom podcastu Dobré ráno bola epizóda z pondelka 2. marca 2020 s názvom Držme Matovičovi palce, potrebuje to on aj my.

Celková počúvanosť podcastov SME od vzniku dosiahla ku koncu marca takmer 18 miliónov prehratí jednotlivých dielov (presne to bolo 17 931 499).

Druhým najpočúvanejším podcastom SME bol v marci boli Rozhovory ZKH, v ktorých sa Zuzana Kovačič Hanzelová venovala najmä skladaniu novej vlády Igora Matoviča a dôsledkom globálnej pandémie na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

Počúvanosť podcastov vo svete klesla

Viaceré analytické spoločnosti zaoberajúce sa štatistikami podcastov alebo firmy, ktoré poskytujú podcastový hosting (teda priestor, kde tvorcovia podcastov nahrávajú svoje podcasty), potvrdili v marci pokles počúvanosti kvôli globálnej pandémií.

Napríklad analytická platforma Podtrac vo zverejnenom blogu na konci marca hlásila pokles až 8 percent u všetkých podcastov v Spojených štátoch.

Počúvanosť stúpala len spravodajským podcastom, i keď Spotify na svojom blogu oznámil, že stúpla aj počúvanosť lifestylovým a podcastom venujúcim sa zdraviu, ale aj detským podcastom.

Web Axios to vysvetľuje tým, že ľudí naozaj zaujímajú najmä správy a nižšia počúvanosť je spôsobená aj zmenou návyku u ľudí - veľa poslucháčov počúva podcasty pri presune do práce alebo priamo v práci.

Skryť Vypnúť reklamu

To potvrdil aj minuloročný prieskum poslucháčov podcastov, ktorý uskutočnil denník SME.

Všetky podcasty denníka SME

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Koalícii hrozí, že stratí väčšinu v parlamente.


a 3 ďalší 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu