SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH s historicky najvyššou počúvanosťou

Pozrite si podcastové štatistiky denníka SME za december 2021.

Väčšina počúva podcasty cez mobilné aplikácie.Väčšina počúva podcasty cez mobilné aplikácie. (Zdroj: Unsplash)

V decembri sme vám opäť ponúkli veľké množstvo podcastov a nezaháľali sme ani medzi sviatkami. Štatistiky hovoria jasne, aj počas voľných dní ste si spríjemnili chvíle podcastmi z dielne Denníka SME. Viacero epizód, najmä ku koncu mesiaca, bolo trochu iných ako zvyčajne, venovali sme sa oddychovým témam a bilancovali sme rok 2021.

Jednotkou stabilne ostáva denný podcast Dobré ráno, ktorý ste si v poslednom mesiaci v roku vypočuli 843 709-krát. Najviac vás zaujala epizóda Čo by ste asi tak chceli, keď vládnu blázni z 2. 12. 2021, ktorá zaznamenala viac ako 42-tisíc prehratí (presne 42 623).

Skryť Vypnúť reklamu

Druhou najpočúvanejšou, s vyše 41-tisíc vypočutiami (presne 41 306), bola Musíte zavrieť, a potom supermarket predáva váš tovar z 8. 12. 2021. Pandemickým opatreniam sa venoval aj tretí najpočúvanejší diel Toto je chaos, nie boj s pandémiou, ktorý vyšiel o deň neskôr a ku koncu mesiaca mal viac ako 37-tisíc prehratí (presne 37 159).

Rozhovory ZKH s rekordom

Druhý najpočúvanejší podcast Denníka SME - audioverzia diskusnej relácie Rozhovory ZKH dosiahla v decembri historicky najvyššie čísla. Debaty s vrcholnými predstaviteľmi zo sveta politiky, kultúry či spoločenského života, si vypočulo spolu takmer 300-tisíc z vás (presne 294 997).

Najviac zaujal hneď prvý rozhovor mesiaca, s Igorom Rattajom z Tatry mountain resorts Neočkovaný je mi ukradnutý, ale nech mi nechá voľné nemocnice na operáciu, ktorý zaznamenal 16 862 prehratí. Nasleduje epizóda s MUDr. Jozefom Fatrsíkom, zástupcom primára na urgentnom príjme v nemocnici v Galante, Niektorí sú v nemocnici agresívni aj keď zomiera ich blízky, ktorý ste si vypočuli 16 099-krát.Treťou najpočúvanejšou bola epizóda Cigániková zo SaS: Matovič rozvracia verejné financie, premiér by mal zakročiť, ktorá dosiahla 15 712 prehratí.

Skryť Vypnúť reklamu

Štatistiky si opäť zlepšil aj satirický podcast Piatoček, ktorý zaznamenal oproti novembru nárast o vyše 15-tisíc vypočutí. Autori vyhlásili anketu Tragéd roka, do ktorej sa zapojilo veľké množstvo poslucháčov, a práve diel, v ktorom v posledný deň v roku Adam Blaško vyhlásil víťazku, bol suverénne najpočúvanejší. Dosiahol viac ako 34-tisíc prehratí (presne 34 099).

V decembri ste si Piatoček pustili spolu 187 807-krát a priemer na jednu epizódu bol 31 036 vypočutí, čím ako prvý podcast predstihol v tejto štatistike Dobré ráno.

Rušný december Vedátorského podcastu

Samuel Kováčik a Jozef Kleberc z Vedátorského podcastu mali poriadne hektický mesiac, keď vydali až 10 epizód a z hľadiska štatistík to bol pre nich druhý najlepší mesiac v roku 2021. K pravidelným dielom pridali aj viacero špeciálov o aktuálnych udalostiach a dosiahli spolu 68 110 prehratí. Takmer 10 000-krát (presne 9 797) ste si vypočuli diel Ako sa lepšie učiť z 8. decembra 2021.

Skryť Vypnúť reklamu

Fanúšikovskú základňu si aj naďalej drží vzdelávací podcast Pravidelná dávka, ktorý mal v decembri viac ako 23-tisíc vypočutí (presne 23 021). Najčastejšie ste si púšťali rozhovor so šachovým veľmajstrom Jánom Markošom v epizóde Ľudskosti sa učíme z tváre druhého človeka. Vypočulo si ho viac ako 3-tisíc z vás.

Ľudskosť bodovala s introvertom v extrovertnom svete

Rastúcej popularite sa teší aj podcast Ľudskosť Barbory Marekovej, ktorý ste opäť počúvali častejšie, ako predošlý mesiac, a blíži sa k 50-tisíc prehratiam mesačne (v decembri presne 46 907). Suverénne najviac vás zaujala epizóda O introvertoch a introvertkách v rodine, v práci a v politike, v ktorej konzultant pre malých podnikateľov a zároveň introvert, Oto Kóňa odhalil veľa zo svojho súkromia, práce aj z manželského života s extrovertkou. Tento diel mal vyše 12-tisíc vypočutí (presne 12 380).

Skryť Vypnúť reklamu

Hranicu 100-tisíc vypočutí prekročili Dejiny, ktoré pripravuje Jaroslav Valent (presne 102 010 vypočutí). V decembri sa týždenný historický podcast venoval širokému spektru tém - od života Fryderika Chopina až po sovietskych vojakov v Československu. Paradoxne najviac vás však zaujala repríza epizódy, ktorá je v pandemickej dobe stále aktuálna - Z kravína k prvej vakcíne. Ako sa začalo očkovať?, ktorú ste si vypočuli 17 865-krát.

Koniec minisérií

Viaceré podcasty v decembri ukončili série, no vďaka výborným ohlasom a zároveň aj tipom od poslucháčov už napríklad Janka Imrichová z Gyncastu rozmýšľa nad ďalšou sériou. Podcast Gyncast sa venuje gynekologickým a pôrodníckym témam.

16. decembra 2021 vyšla posledná epizóda podcastu Odkrývanie, ktorý vzniká v spolupráci Dokumentačného strediska holokaustu s Denníkom SME, a venuje sa deportáciám Židov aj cez konkrétne ľudské príbehy. Práve v decembri zaznamenal 7 568 vypočutí, čo je najlepší výsledok, odkedy začal podcast vychádzať.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetky naše podcasty mali v decembri spolu 1 858 677 prehratí, historický súčet je už 52 182 780 vypočutí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Skryť Vypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Slovenské podcasty - aktualizovaný rebríček >>

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Igor Matovič (OĽaNO) sleduje tlačovú konferenciu Roberta Fica (Smer)

S výdavkovými limitmi by na pomoc bolo viac peňazí.


12 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Prečo Microsoft kupuje spoločnosť Activision Blizzard.


a 2 ďalší 7 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Prečo Microsoft kupuje spoločnosť Activision Blizzard.


a 2 ďalší 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu