SME
Sobota, 21. máj, 2022 | Meniny má Zina

Epizóda so Zdenou Studenkovou vystrelila Ľudskosť do TOP 4

Pozrite si podcastové štatistiky denníka SME za január 2022.

Pri vzdelávacích podcastoch sa poslucháči veľa naučia.Pri vzdelávacích podcastoch sa poslucháči veľa naučia. (Zdroj: Unsplash)

Január bol pre podcasty SME silnejší ako predchádzajúce mesiace a pre viaceré z nich bol dokonca historicky najúspešnejší. Duševné zdravie, cestovanie aj veda. Podcasty v prvom mesiaci nového roka jednoducho hrali prím.

V januári sme na webe SME začali používať novú verziu webového prehrávača, čo znamená, že všetky podcasty majú pri prehrávaní cez web jednotné rozhranie. Zároveň sme o niečo zlepšili aj dostupnosť podcastov v aplikácii SME pre iOS a Android a pracujeme na ďalších zlepšeniach pre používateľov aplikácie.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudskosť s takmer dvojnásobným nárastom

Podcast Ľudskosť, ktorý na týždennej báze pripravuje Barbora Mareková, sa od začiatku tešil stúpajúcej popularite. Január 2022 bol však absolútne rekordný. Zatiaľ čo v decembri minulého roka zaznamenala Ľudskosť 46 907 vypočutí, v prvý mesiac v novom roku to bolo až 84 290 a v počte prehratí na jeden diel sa dostala už na štvrté miesto spomedzi všetkých podcastov SME. Najpopulárnejší bol diel s herečkou Zdenou Studenkovou o divadle, kráse a vtipoch na internete, ktorý zaznamenal takmer 18-tisíc vypočutí.

Na takmer 130-tisíc vypočutí sa v januári vyšplhali Dejiny. 23. januára vyšiel diel Rozklad sa zdal byť nezastaviteľný. Sovietsky zväz na konci svojej éry, ktorý si poslucháči prehrali viac ako 17-tisíc krát. Jaro Valent sa rozprával s Jurajom Marušiakom z Ústavu politických vied SAV.

SkryťVypnúť reklamu

Najlepší mesiac za posledné dva roky má za sebou Tech_FM, ktorý mal viac ako 47-tisíc vypočutí. Opäť sa potvrdilo, že témy o vesmíre a výrazné napredovanie ľudstva v jeho objavovaní, poslucháčov veľmi zaujímajú, keďže najviac sa darilo epizóde SpaceX narazí do Mesiaca, raketu nekontroluje. Mala viac ako 10-tisíc prehratí.

Zoom zaujal prepojením mozgu s klitorisom

Po vyše roku prekročil týždenný vedecký podcast Zoom hranicu 60-tisíc vypočutí za mesiac. Najviac prehratí zaznamenala epizóda Zistili, ktorú časť mozgu zapína dráždenie klitorisu (12 136 vypočutí). Okrem tejto atraktívnej témy sa v nej venovali aj starovekému Egyptu a múmii Amenhotepa I., ktorú sa vedci roky neodvážili odbaliť.

Načítavam... Zistili, ktorú časť mozgu zapína dráždenie klitorisu"
Počúvajte aj cez v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Katarína Kozinková, ktorá pripravuje Klímapodcast, sa v dieli Bryndza je naša superpotravina rozprávala s odborníkom na výživu Borisom Bajerom. Prebrali vegetariánstvo, lokálne potraviny a venovali sa aj vyvracaniu najčastejších mýtov. S takmer 4-tisíc vypočutiami je to zatiaľ najúspešnejší diel podcastu.

SkryťVypnúť reklamu

Rekordný január pre Všesvet a Kvantum ideí

Pre cestovateľský Všesvet , ktorý pripravuje Tina Paholík Hamárová s Lukášom Onderčaninom, bol január 2022 suverénne najlepším, odkedy začal v máji 2018 vychádzať. Pre porovnanie, zatiaľ čo v decembri mal 33-tisíc vypočutí, v januári už viac ako 54-tisíc. Poslucháčov najviac zaujala epizóda o Maroku Palacinka tisícich dier, s 13 014 prehratiami, no ponúkli aj debatu s cestovateľom Martinom Navrátilom o Somálsku, kde sa musel pohybovať s ozbrojeným sprievodom.

Historicky najlepší mesiac má za sebou aj Kvantum ideí s viac ako 16-tisíc vypočutiami za mesiac. V poslednom januárovom dieli sa venovali tzv. antropickému princípu a či sa podľa neho dá dokázať existencia Boha, a poslucháčov zaujala najviac zo všetkých (3 834 vypočutí).

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam... Prečo je svet dobré miesto pre život?"
Počúvajte v aplikácii Denníka SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Po zmene prehrávača sme zaznamenali pri niektorých epizódach podcastov výrazný nárast vypočutí cez web a dáta opätovne preverujeme z interných štatistík. Medzičasom sme si štatistiky overili s hostingovou službou Podbean aj Anchor, ktoré potvrdili, že dáta považujú za korektné.

Všetky podcasty SME k 31. januáru 2022 spolu majú 54 516 917 prehratí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prezidentský palác v Dušanbe v pozadí s Fanskými horami.

Ruská vojna ich očami – Tadžikistan.


Anora Sarkorova 19. máj
Andrea Fábiková

Závažné činy sa môžu končiť aj výpoveďou pre páchateľa.


18. máj
Vicky Krieps ako cisárovná Alžbeta vo filme Corsage.

Nový film je vzdialený naivnému portrétu s Romy Schneider.


3 h
Americký prezident Biden.

Vojna na Ukrajine pokračuje 87. deň.


a 4 ďalší 18 h

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 3 ďalší 11 h

Nové správy zo sveta vedy.


a 2 ďalší 20. máj
Podcast Zblízka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

O hlúpych rozhodnutiach a obyčajných ľuďoch.


20. máj
Logo podcastu Dobré ráno.

Bizarný škandál ukazuje, ako funguje slovenský papalášizmus.


a 2 ďalší 20. máj
SkryťZatvoriť reklamu