SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Nový podcast My sa vám ozveme dáva hlas znevýhodneným na trhu práce

Prvú epizódu si budete môcť vypočuť v pondelok 7. novembra.

Podcastovú minisériu My sa vám ozveme moderuje Ľubica Melcerová.Podcastovú minisériu My sa vám ozveme moderuje Ľubica Melcerová. (Zdroj: Marko Erd)
Načítavam... My sa vám ozveme - podcast o znevýhodnených na trhu práce"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Nie každý sa dokáže ľahko zamestnať. O to ťažšie to ide vtedy, ak je súčasťou života človeka určité znevýhodnenie. Zdravotné, sociálne, no i rodové či vekové.

Nová podcastová miniséria denníka SME My sa vám ozveme sa venuje práve ľuďom, ktorí sa pre diagnózu či inú národnosť nedokážu jednoducho uplatniť na slovenskom trhu práce.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Mojím cieľom je ukázať, že je medzi nami mnoho ľudí, ktorí môžu byť plnohodnotnými zamestnancami a super kolegami napriek tomu, že ich od väčšiny niečo odlišuje," vysvetľuje zámer podcastovej minisérie jej autorka Ľubica Melcerová.

SkryťVypnúť reklamu

"Človek s aspergerovým syndrómom síce nepôjde štyrikrát za deň s kolegami na kávu, ale zato odovzdá prácu presne tak, ako ste mu povedali. S cudzincom možno budete mať zo začiatku rečovú bariéru, ale môže priniesť úplne iný pohľad na vec a obohatiť naše vnímanie sveta. V realite však neustále narážame na zbytočné predsudky, ktoré záujemcu o prácu už vopred stigmatizujú."

10 príbehov, 10 znevýhodnení

V desiatich epizódach podcastu My sa vám ozveme sa pozrieme bližšie na skúsenosti ľudí, napríklad s roztrúsenou sklerózou, matiek samoživiteliek, epileptikov, seniorov alebo ľudí po odvykacej liečbe, s ktorými sa stretávajú pri snahe sa zamestnať.

"V každej epizóde sa rozprávam s človekom, ktorý zažíva prekážky pri hľadaní práce na vlastnej koži, s odborníkmi a odborníčkami, ktorí sa problematike venujú, aj s tými, ktorí v práci dali šancu "znevýhodneným" uchádzačom," dopĺňa Ľubica Melcerová.

SkryťVypnúť reklamu

Prvá epizóda minisérie My sa vám ozveme vychádza už v pondelok 7. novembra. Venovať sa v nej budeme nevidiacim.

"Podcast My sa vám ozveme je určený ľuďom, ktorých sa jednotlivé epizódy týkajú a trápia sa s hľadaním práce či zlým zaobchádzaním na pracovisku, aj zamestnávateľom, aby tých ľudí automaticky nevyradili z výberového konania. Je aj pre kolegov, ktorým príde do kolektívu niekto nový, a nevedia, ako ho prijať," dodáva autorka podcastu Ľubica Melcerová.

Začnite podcast My sa vám ozveme odoberať vo vašej podcastovej aplikácii, aby vám neušla žiadna nová epizóda. Minisériu môžete počúvať aj cez mobilnú aplikáciu SME.sk alebo na podcasty.sme.sk

Na príprave podcastu sa okrem Ľubice Melcerovej spolupodieľa aj Barbora Paľovčíková a Adam Blaško. Svoje postrehy môžete písať na mail mysavamozveme@sme.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Podcasty denníka SME

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ako žili muži a ženy v antickom Grécku.


a 1 ďalší 19 h
Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 2 ďalší 26. nov

Nové správy zo sveta vedy.


a 2 ďalší 25. nov

S Máriou Neradovou o knihách pre najmladších čitateľov.


Kristína Soboň a 3 ďalší 26. nov
SkryťZatvoriť reklamu