SME
Streda, 25. máj, 2022 | Meniny má Urban

Dobré ráno má rekord, takmer dva milióny vypočutí za mesiac

Pozrite si podcastové štatistiky za február.

S hosťami v podcastoch sa spájame aj na diaľku.S hosťami v podcastoch sa spájame aj na diaľku. (Zdroj: Unsplash)

Vojnu na Ukrajine pokrývame v Dobrom ráne naozaj detailne a vo februári sme začali denne pripravovať aj Ukrajinský spravodaj. Mimoriadne vydanie, v ktorom vždy podvečer rekapitulujeme udalosti uplynulého dňa, a nájdete ho vo feede Dobrého rána. Poslucháči reagovali rekordným mesiacom.

Päť najpočúvanejších februárových epizód je zároveň najúspešnejších v histórii Dobrého rána . Mimoriadne vydanie zo štvrtka 24. 2., keď sa začala invázia Ruska na Ukrajinu, Toto je vojna, akú sme v Európe nezažili od 2. svetovej malo až 323 622 prehratí. Pre istotu sme tento údaj overili s hostingovými službami, ktoré však potvrdili jeho správnosť.

SkryťVypnúť reklamu

O deň neskôr malo Dobré ráno Žili sme v ilúziu, Putin ju úplne rozmetal čosi vyše 200-tisíc prehratí. Top tri uzatvára mimoriadne vydanie z 26. februára Ukrajina zvádza hrdinský boj o Kyjev aj o vlasť, ktoré zaznamenalo viac ako 180-tisíc vypočutí. Celkovo mal najpočúvanejší podcast Denníka SME vo februári rekordných 1 961 552 prehratí.

Prvý diel Ukrajinského spravodaju vyšiel 28. februára a okrem 102 195 vypočutí mal až 96-percentnú dopočúvanosť.

Najúspešnejší mesiac aj pre Zoom

Poslucháči sa aj naďalej zaujímajú aj o nové informácie o koronavíruse. Jedným zo základných príznakov ochorenia bola od začiatku strata čuchu, no príčina dlho nebola známa a vyvrátili sa aj pôvodné hypotézy. Dnes už dôvod poznáme a aj vďaka epizóde Vedci konečne zistili, prečo pri covide stratíte čuch, ktorá mala viac ako 20-tisíc prehratí, má aj vedecký podcast Zoom za sebou najlepší mesiac odkedy začal vychádzať. Vo februári mal na konte 65 622 vypočutí.

SkryťVypnúť reklamu

Technologický podcast Klik oslávil štyri roky vysielania a zároveň 200 vydaných epizód. Ondrej Podstupka s Dávidom Tvrdoňom nahrali pri tejto príležitosti dva a pol hodinový špeciálny diel, v ktorom odpovedali na otázky poslucháčov a poslucháčok. Spolu mal Klik vo februári 76 390 prehratí.

Najlepšie čísla od augusta 2020 mal vo februári aj ekonomický podcast Index , ktorý pripravuje Nikola Šuliková Bajánová, a mapovala aj aktuálnu situáciu so zvyšovaním úrokových sadzieb a dostupnosťou hypotekárnych úverov. K takmer 40-tisíc vypočutiam prispela epizóda Úrokové sadzby porastú, no nie ako v Česku, sľubujú banky, vyše 8-tisíc prehratiami.

Načítavam... Úrokové sadzby porastú, no nie ako v Česku, sľubujú banky"
Počúvajte v aplikácii Denníka SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME

SME výber sa teší rastúcej popularite

Špeciálny feed SME výber, ktorý ponúka tipy na zaujímavé podcasty aj minisérie, aktuálne zastrešuje štyri podcasty. Historické Tak bolo, Ľudia píšu Tisovi, ktoré pripravuje Dokumentačné stredisko holokaustu, Ako šafránu, o živote Moslimov a Moslimiek na Slovensku, a Muzikantské reči s Petrom Lipom.

SkryťVypnúť reklamu

Dokopy mali vo februári takmer 23-tisíc prehratí, najpočúvanejšia epizóda Ako šafránu: Hidžáb ma nelimituje. Ukrýva to, čo nechcem, aby všetci videli, ponúkla rozhovor s mladou Salmou, ktorá rozprávala o živote na Slovensku aj o podobnostiach kultúr u nás a v Jemene. Aj váš podcast môže byť súčasťou SME výber, ozvite sa nám na vyberpodcast@petitpress.sk.

Vedátorský podcast prekročil hranicu 2 miliónov

Za čosi viac ako dva roky, počas ktorých Samuel Kováčik a Jozef Kleberc pripravujú Vedátorský podcast, si našli širokú poslucháčsku základňu. Práve vo februári prekročili hranicu dvoch miliónov vypočutí od svojho začiatku. Najúspešnejšia epizóda bola tento mesiac Ako zabrániť klimatickej katastrofe podľa Billa Gatesa, v ktorej rozoberali knihu zakladateľa spoločnosti Microsoft. Tento diel mal takmer 13-tisíc prehratí.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky podcasty SME mali vo februári spolu neuveriteľných 3 689 986 vypočutí.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
Čo je to podcast?

Podcast je zvukový záznam na internete, ktorý si môžete vypočuť alebo nechať stiahnuť na svoj smartfón, prípadne na iné zariadenie - princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty často fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne alebo raz za týždeň či mesiac.

Počúvanosť všetkých podcastov SME.sk (graf) >>

Počúvanosť podcastu Dobré ráno (graf) >>

Máte záujem o spot v podcastoch?

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Čo získate inzerciou v podcastoch >>

Podcastový klub na Facebooku
Podcastový klub na Facebooku

Diskutuje o podcastoch s ich tvorcami a ostatnými poslucháčmi vo facebookej skupine >>

Prenájom podcastového štúdia
Prenájom podcastového štúdia

Ponúkame prenájom podcastového štúdia na audio nahrávanie. Pri nahrávaní bude k dispozícii zvukový technik, ktorý podľa dohody môže audio nahrávku upraviť alebo postrihať. Viac info >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Buča, kostol a masové hroby

Roky po porážke a rozpade Ruska budú pre Slovensko obdobím veľkých príležitostí, očakáva americký politológ.


24. máj
Tomáš Záborský.

Podľa hokejového útočníka Slovákom nemusí na Fínov stačiť ani stopercentný výkon.


Nikola Baďová 2 h
Soňa Jánošová

Megalomanský projekt prináša obrovské riziká.


1 h
Slovenský premiér Eduard Heger na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

Vojna na Ukrajine pokračuje 91. deň.


a 5 ďalší 17 h
SkryťZatvoriť reklamu